Devlet Bahçeli'den Cemal Enginyurt'a tepki

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili olarak "Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt'un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi'ni bağlamayacaktır" açıklamasını yaptı.

www.netordu.com
Devlet Bahçeli'den Cemal Enginyurt'a tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli, açıklamasında MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un siyasi değerlendirmelerine tepki gösterdi. 

"Milliyetçi Hareket Partisi politikalarının nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığı belli ve bilinmektedir" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Parti yöneticilerimiz, parti üyelerimiz, milletvekillerimiz ve diğer teşkilat mensuplarımız belirlenmiş politik ilkelere aynen uymakla mükelleftir. Bu kapsamda partimizin siyasi faaliyetlerinin belirlenmesinde, parti politikalarının tezahürüyle birlikte kamuoyuna aktarılmasında Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt'un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi'ni bağlamayacaktır. Aziz milletimize ve siyasi muhataplarımıza saygıyla duyurulur."

CEMAL ENGİNYURT NE DEMİŞTİ?

MHP Ordu Milletvetkili Cemal Enginyurt, 15 Kasım'da TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "AK Parti için durum 31 Mart'ta hiç de iyi görünmüyor. Gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti hükümeti ve yetkililerine şunu net şekilde söyleyebiliriz: MHP, Cumhur İttifakı için bir kazançtır, kazanımdır. MHP ile birlikte girilecek bir seçimden büyük başarılar ortaya çıkacaktır, iyi neticeler, güzel sonuçlar alınacaktır. Aksini düşünmek bile istemiyorum. 31 Mart akşamı aksi olduğu takdirde birileri Külliye'de çok ağır zılgıtlar yiyebilir. Herkes aklını başına alsın" ifadelerini kullanmıştı. 

ENGİNYURT'TAN İLK AÇIKLAMA

Ordu'nun Ulubey ilçesinde partisinin programlarına katılan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamasına ilişkin olarak ilk açıklamasını yine Twitter hesabından yaptı, "Sayın Genel Başkanımız doğru söylüyor. Cemal Enginyurt olarak benim açıklamalarım, MHP'nin resmi görüşünü bağlamaz. MHP Genel Başkanı ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, hareketemizin ve bizlerin tartışılmaz önderidir. Liderimin yaptığı her şeyin, başım üzerinde yeri vardır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 16:22

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER