CHP'li Torun'dan arama tepkisi!

CUMHURİYET Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Çanakkale'de düzenlenen anma etkinliklerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın alana girişi sırasında üstünün polis tarafından aranmasına tepki gösterdi.

CHP'li Torun'dan arama tepkisi!

ORDU - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102.Anma Etkinlikleri'nin düzenlendiği alana gelirken, üstü polis tarafından aranan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a sahip çıktı, "Çanakkale belediye başkanımız Atatürkçü olduğu için mi arandı?" diye sordu.

Torun'un yazılı açıklaması şöyle:

"AKP'nin sadece ekonomik ve toplumsal düzeni değil, devleti ve devlet adabını da tahrip ettiği her gün biraz daha ortaya çıkıyor. Bu tahribatın en son örneği Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yıldönümü için düzenlenen törende Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın alana girişinde polis tarafından aranmasıdır. Belediye Başkanımız Sayın Ülger Gökhan bu makama Çanakkaleli vatandaşlarımızın geniş desteğini alarak gelmiş ve ildeki seçilmiş en önemli siyasi temsilcidir. Halktan aldığı güçle, halk adına anıta çelenk koyma görevini ifa etmek için geldiği tören alanına aranarak alınması devlet protokolü açısından bir skandaldır. Ne var ki skandal bununla da bitmemiş, törenlerde görevi gereği konuşma yapan Belediye Başkanımızın, AKP zihniyetince bir avuç militana yuhalatılmak istenmesi kamu vicdanını yaralamıştır."

"Çanakkale törenlerini yaralayan sadece belediye başkanımızın maruz kaldığı bu hukuksuz ve nezaketsiz anlayış değildir; Bu zaferin baş komutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün neredeyse unutturulmak istendiği bir ortamda, tören alanının bizzat Cumhurbaşkanı tarafından miting alanına dönüştürülmesi bu tarihi güne daha da büyük bir gölge düşürmüştür. Çanakkale Belediye Başkanımızı aramayı ve konuşmasını gölgelemeyi akıl eden anlayışa buradan sesleniyorum; kaygı duyulması gereken en son kişi iyi bir Atatürkçü ve yurtsever olan Belediye Başkanımız Ülger Gökhan'dır. Kaygı verici bir durum varsa milli tören alanlarının getirildiği durumdur. Bununla birlikte, emin olunuz ki; Çanakkale ve Türkiye halkı, tarihimiz, Cumhuriyet ve değerlerimizin içini boşaltma girişiminin farkındadır ve yanıtı 16 Nisan'da verecektir."

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 20:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER