CHP'li Torun: “Türkiye için umut oldu“

CHP'nin 'adalet' yürüyüşünün 21'inci gününde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, yürüyüşün tamamlanacağı tarih olan 9 Temmuz'da milyonların 'adalet' diye haykıracağını söyledi. Torun, bu yürüyüşün Türkiye için yeni bir umut olduğunu da vurguladı.

CHP'li Torun: “Türkiye için umut oldu“
ORDU - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı 'adalet' yürüyüşünün 21'inci gününde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, 9 Temmuz'da milyonların 'adalet' diye haykıracağını söyledi. 

"TÜRKİYE İÇİN YENİ BİR UMUT DOĞMUŞTUR"

Adalet yürüyüşünün Türkiye'de hak, hukuk ve demokrasi isteyenlerin elini taşın altına koyması için bir fırsat olduğunu belirten Torun, "Türkiye için yeni bir umut doğmuştur" dedi. Siyasi iktidarın şapkasını önüne koyması gerektiğini dile getiren Torun, "Türkiye'nin içinde bulunduğu gerçeklerin üstünü kimse örtemez. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, Türkiye'de adalet sistemi yerini çoktan adalet-sizlik sistemine bırakmıştır. Adaletsizlik, artık herkesin gözünün içine baka baka, ta da gözünün içine sokularak yapılmaktadır. Bu yürüyüş çocukları için, ülkesinin aydınlık yarınları için, hakkı için, hukuku için, bozulan adalet terazisinin düzelmesi için, AKP ile kaybedilen bağımsızlık, özgürlük, demokrasi, itibar ne varsa yeniden kazanmak için herkesin elini taşın altına koyacağı bir fırsattır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 16:33

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER