CHP'li Atilla Kart: Hava Kuvvetleri'nde fişleme ve tasfiye sürüyor

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda, "fişleme ve tasfiye sürecinin" ağırlıklı olarak sürdürüldüğünü iddia etti. Kart, son 4 yılda emeklilik ya da istifa yoluyla yaklaşık 4 bin personelin ayrıldığını ileri sürdü.

CHP'li Atilla Kart: Hava Kuvvetleri'nde fişleme ve tasfiye sürüyor
ANKARA - CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ayırma işlemlerinin hangi mevzuata göre yapıldığını sordu. Kart, suçlanan kişilerin tebligat yoluyla savunmaları için süre verilmesi ve diğer usuli işlemlere uyulması gerektiğinin de altını çizerek, bu işlemlerin de sıralı sicil amirleri tarafından yerine getirilmesi gerektiğini kaydetti. Buna rağmen disiplin soruşturmalarının neden istihbarat birimlerince yapıldığı sorusunu yönelten Kart, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan istihbarat biriminin, Kamu Düzeni Güvenliği Müsteşarlığı ya da MİT bünyesinde yasal olmayan belgeleri esas alarak, soruşturmaları yaptıklarının anlaşıldığını öne sürdü. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda, "fişleme ve tasfiye sürecinin" ağırlıklı olarak sürdürüldüğünü savundu.

Kart, Hava Kuvvetleri'nden 2010'dan bu yana emeklilik ya da istifa yoluyla yaklaşık 4 bin kişinin ayrıldığını, bunların içinde pilotların yer almadığını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 12:55

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER