CHP PM'de sürpriz isimler!

CHP'de 18.Olağanüstü Kurultay'da yeniden Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından, büyük çekişmelere sahne olan Parti Meclisi üyeliği seçimleri de tamamlandı.

CHP PM'de sürpriz isimler!
ANKARA - Sürpriz isimlerin yer aldığı seçimlerin sonucunda 52'si çarşaf listeden, 8'i CHP İzmir İl Başkanlığı bünyesinde kurulan Bilim Yönetim ve Kültür Platformu'nun (BYKP) listesinden toplam 60 kişi Parti Meclisi üyeliğine seçildi.
"SÜRPRİZ İSİMLER ÇIKTI" 

60 kişilik listede sürpriz isimler de çıktı. İhsan Özkes ve Şafak Pavey en çok oy alan isimler arasında yer aldı. Ayrıca Yurt Gazetesi ve Sokak Tv'nin sahibi Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Gazeteci Tuncay Özkan, Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Eski Bakan Zekeriya Temizel, Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu CHP'nin yeni Parti Meclisi üyeleri arasında yer aldı.

"SEYİT TORUN İSMİ ÇIKMADI"

CHP Olaanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi üyeleri arasında Ordu Belediyesi eski Başkanı Seyit Torun'un ismi de özellikle memleketi Ordu'da çok konuşuldu. Parti Meclisi üyesi olacağı konuşuldu ancak ne 60 kişilik ekipte, ne de diğer listelerde ismi yer almadı. Ancak Torun, Parti Meclisi üyeliğine aday olup olmadığı konusunda ise herhangi bir açıklamada bulunmadı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2014, 22:32

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER