CHP'liler fiyattan memnun değil

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan tarafından 22 Lira olarak açıklanan fındık taban fiyatı, ana muhalefet cephesinde rahatsızlık yarattı. CHP Ordu milletvekilleri Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel'den iki ayrı tepki geldi.

CHP'liler fiyattan memnun değil

CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 22 TL olarak açıklanan fındık fiyatlarına tepki gösterdi. Torun, "Üretici yine hüsrana uğradı, fındığın kaymağını yine üretici değil; birileri yiyecek. Meclis'te yıllardan beri söylediklerimiz kulaklara hala küpe olmadı, yazıklar olsun. Hükümet, emeği ve milli serveti büyük firmalara peşkeş çekmeye devam etmekte kararlı. Şahsının açıklamasına göre Giresun kalite kabuklu fındık fiyatı 22,5 TL oldu" ifadelerini kullandı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de Twitter'da yaptığı açıklamada, "İhanet...Yazıklar olsun.. Bu sene de 22'den alın, seneye de 30'a satarsınız. Alayınız uluslararası sermayenin taşeronusunuz. 26 TL'den giden fındığa 22 TL vermek nasıl bir vicdanın, nasıl bir yurt sevgisinin tezahürüdür. Bu fiyat taban fiyat değil, fındığın önünü kesmek için tavan fiyattır. Siz de bu milletin başına yönetici değil, uluslararası kartelin kapitülasyon komiserlerisiniz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER