CHP Büyük Kurultayı 25-26 Temmuz'da

KORONAVİRÜS Salgını nedeniyle ertelenen CHP Büyük Kurultayı'nın 25-26 Temuz'da yapılması kesinleşti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şimdilik tek Genel Başkan adayı olduğu Büyük Kurultay'da yeniden seçilmesine ise kesin gözüyle bakılıyor. Ancak parti içi yarışın ise Parti Meclisi seçimlerinde geçmesi bekleniyor.

CHP Büyük Kurultayı 25-26 Temmuz'da

CHP'nin Büyük Kurultayı'nın 25-26 Temmuz'da gerçekleşmesi kesinleşti. Seyircisiz yapılacak olan Büyük Kurultay, Ankara'da Bilkent Odeon'da gerçekleştirilecek. Kurultay'a sadece delegeler, milletvekilleri, davetli olan il ve belediye başkanlarının yanı sıra Parti Meclisi adayları katılacak. Kurultay'a yaklaşık 3500-4000 kişinin katılması bekleniyor. 

Büyük Kurultay, Koronavirüs tedbirlerine uyumlu bir şekilde gerçekleştirilecek. Oturma düzeni ve fiziksel mesafelerin yanı sıra diğer tedbirlerin de üst düzeyde tutulacak. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dışında herhangi bir Genel Başkan adayının bulunmadığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde özellikle Parti Meclisi üyelerinin seçiminde büyük rekabet yaşanması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 16:24

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER