Cemal Enginyurt CHP İstanbul Milletvekili oldu

DEMOKRAT Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 14 Mayıs Genel Seçimleri'ne CHP listesinden dahil olmuştu. Enginyurt, CHP İstanbul 1'inci Bölge 9'uncu sıradan milletvekili olarak seçildi.

Cemal Enginyurt CHP İstanbul Milletvekili oldu

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 28'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde İstanbul Milletvekili olarak seçildi.

Enginyurt, seçim sonuçlarını İstanbul'da ailesiyle birlikte izledi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Enginyurt, "Çekirdek ailemiz ile İstanbul'da seçim sonuçlarını bekliyoruz. Baharlar geldi. Herşey çok güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Resmi olmayan geçici sonuçlara göre Cemal Enginyurt, Cumhuriyet Halk Partisi'nden beraberinde Oğuz Kaan Salıcı, Gamze Akkuş İlgezdi, Selim Temurcu, Enis Berberoğlu ve Engin Altay gibi isimlerle birlikte İstanbul Milletvekili seçildi. 

SEÇİM SONUÇLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Enginyurt, "Milletvekili olmak değil esas olan, esas olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olmasıdır. Nefsine yenik düşenlere yazıklar olsun. Bay Kemal geliyor demeye devam. Sana söz yine baharlar gelecek" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER