Çaybaşı kazan kaldırdı!

ÇAYBAŞI Belediye Başkanı İsmet Yanık, AK Parti'nin 2019 Yerel Seçimleri için kendisi yerine partisinin İlçe Başkanı Hüseyin Semiz'i aday göstermesi üzerine yaklaşık 2 bin kişilik toplantıyla adeta gövde gösterisi yaptı, bir dönem daha aday olduğunu açıkladı. Yanık; "Yanlış yapanlara, yanlış yaptıranlara da işte bu gece bu meydan burada. Ordu'da rekorla bir belediye başkanı seçilecek göreceksiniz" diye konuştu.

www.netordu.com
Çaybaşı kazan kaldırdı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü Ordu ziyareti ve Aday Tanıtım Toplantısı'yla birlikte AK Parti'de Ordu'nun ilçe belediye başkan adayları da resmi olarak kesinleşti. AK Parti, Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Semiz'i aday gösterdi.

"ÇAYBAŞI KAZAN KALDIRDI"

AK Parti'nin 30 Mart 2014 Seçimleri'nde yaklaşık yüzde 64, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde de yaklaşık yüzde 84'lük oy aldığı Çaybaşı'da, mevcut Belediye Başkanı İsmet Yanık aday gösterilmedi. Başkan Yanık, sosyal medya aracılığıyla bu akşam (20 Ocak) İlküvez Mahallesi Düğün Salonu'nda istişare toplantısı yapacağını belirterek tüm halkı bu toplantıya davet etti. 

"BAŞKAN YANIK TOPLANTI YAPTI, 2 BİN KİŞİ KATILDI"

Başkan Yanık'ın bu daveti üzerine akşam saatlerinde yaklaşık 2 bin kişilik bir kalabalık İlmüvez Düğün Salonu'nda toplandı. Toplantıdan önce Çaybaşı Belediye Başkanı AK Partili İsmet Yanık, bizzat Kuran-ı Kerim okuduktan sonra kürsüye çıktı. Partilerin bugün itibarı ile adaylarını tanıtarak seçim startını verdiğini söyleyen Başkan İsmet Yanık, "İki bin kişilik salonu doldurdunuz, hepinizden Allah razı olsun. Burada toplanmamızın bir sebebi var, bir gayesi var, bir hedefi var. Geleceğimizin inşası var, evdeki çocuklarımızın ve evdeki torunlarımızın gelecekteki noktasında sizler geleceği gören insanlarsınız. Bizler sizlerin duasıyla bu noktaya geldik. Bugün burada istişare yapacağız, istişaremiz doğrultusunda siz ne derseniz ben onu yapacağım. Bedeli ölüm de olsa sonuna kadar gitmeye hazırım" dedi. 

"31 MART AKŞAMINI SEYREDİN"

Bölgenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Başkan İsmet Yanık, "Malum noktaya gelmek istiyorum. Her gönülde bir aslan yatar. Siz kimin iyi hizmet edeceğini zaten biliyorsunuz. Bu irade sizin iradeniz. Sandık 5 yılda bir sizin önünüze gelecek. Asıl zafer 31 Mart akşamı bu meydanda olacak. 31 Mart akşamında sandıklar açıldığında Çaybaşı'nda bu sefer kaç oy aldığımızı sizler de seyredeceksiniz" diye konuştu.  

"ÇAYBAŞI'DAN KİMSE ORDU'YA GİTMEDİ"

Bugüne kadar yaptıkları hizmetlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleriyle yaptıklarını dile getiren Başkan Yanık, "Bugün gördüğüm üzüldüğüm en büyük konulardan bir tanesi, ismim aday verilmeyince her mitinglerde 150-200 araba Ordu'ya gidiyordu. Bugün baktık ki, bir tane vatandaşımız gitmiyor. Üzüldüm, çok üzüldüm. Yani duygulandım, gözlerimden yaş aktı, ağladım. Malesef böyle bir karar verildi. Şimdi bu karar doğrultusunda sizler ne derseniz, ben onu yapacağım" dedi. 

"BU HATAYI YAPANLARA ÇAYBAŞI DERS VERECEK"

Çaybaşı Belediye Başkanı AK Partili İsmet Yanık, kendisinin aday gösterilmemesi hususuyla ilgili Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgisin olmadığını düşündüğünü belirterek, ""O'nun bir ilgisi yok, ama bu hatayı yapanlara ve yaptıranlara mutlaka Çaybaşı bu sefer ders verecek. Çünkü size şunu söyleyeyim, İl Başkanımız çıktı biz kamuoyu yoklaması yapıyoruz dedi, anket yapıyoruz dedi. Millet kimi istiyorsa biz O'nu aday yapacağız dedi. Allah aşkına size soruyorum, bir tane telefon açıp size soran var mı? Muhtarlarımıza sordular mı? Sivil toplum örğütlerimize  sordular mı? Sormadılar, biz yaptık oldu" dedi. 

"İŞTE MEYDAN BURADA"

AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı en ufak bir eksikliğinin olmayacağını dile getiren Yanık, "Yanlış yapanlara, yanlış yaptıranlara da işte bu gece bu meydan burada. Buradaki seçmenler, buradaki insanlar Akkuş'tan gelmedi, Ünye'den gelmedi. Burada 2 bin kişi var, 3'le çarptığında 6 bin oy yapar. Kendilerine defalarca söyledim. Ben aday olmasan dahi, bizim doğrultumuzda bir aday çıkartın, bize sorun. Seçimi kaybedersiniz, kazanamazsınız dememe rağmen ısrarla biz yüzde 85 oy aldığımız ilçede isimlere takılmayız, seçimleri kazanarız. İşte karar bu. Türkiye'de kanunlar işliyorsa, benim adıma açılmış bir tane dava yok. Benim adıma açılmış bir tane mahkeme yok. Beni şikayet ettiler, çocuğumu 38 gün cezaevinde yatırdılar. Onlara hakkımı asla helal etmiyorum, asla. Öyle çamur at izi kalsın, biz susuyorsak sadece millet adına susuyoruz, ama o iftira atanları birgün hesap verecek. Benim abdestimden şüphem yok. Tüm teftişleri takdir alarak geçirdim. Hangi siyasi parti görüşünden olursa olsun. Hep beraber bu seçimde bu zaferi, bu bayrağı bu alanlara bu memlekete hizmet olarak getireceğiz ve sizin desteğinizle yürüyeceğiz."

"ORDU'DA REKORLA BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLECEK"

Başkan Yanık konuşmasında bir dönem daha Belediye Başkanlığı için niyeti ve düşüncesi olduğunu dile getirerek sözlerin şu ifadelerle tamamladı: "

"Hepinize Allah ne muradlarınız varsa size nasip etsin. Çaybaşı'mızın en alt kademesinden en üst kademesine kadar kardeşlerimiz var, abilerimiz var, amcalarımız var, ablalarımız var. Hep beraber topyekün bir yumruk halinde Ordu'da rekorla bir belediye başkanı seçilecek burada, rekorla. Bakın göreceksiniz. Rekorla bir belediye başkanı seçilecek. Bu projenin devamı için bir dönem daha böyle bir niyetim ve düşüncem var. Ben 31 Mart akşamına kadar var gücümle çalışacağım. Hiç şüpheniz olmasın. Bu benim şeref ve namus sözüm."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER