Başkanlar, yeni Başbakan'ı belirliyor!

AK Parti'de 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul öncesinde ilk temayül yoklaması yapıldı. 81 ilin il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile büyükşehir ve belediye başkanları temayül yoklamasına katıldı.

Başkanlar, yeni Başbakan'ı belirliyor!
ANKARA - AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen ilk temayül yoklamalarına 363 davetli isimden 329'u katıldı. Gelen partililere tek soru yöneltildi ve Genel Başkan adayı soruldu. Dağıtılan isimlere de tek bir isim yazılması istendi. 

Temayül Yoklaması'na katılmak için Ankara'ya, Ak Parti Genel Merkezi'ne giden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da oyunu kullandı ve kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Yılmaz, "AK Parti Genel Merkezimizde yapılan Genel Başkanlık temayül oylamasına katılıp, oyumuzu kullandık. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Başkan Yılmaz, oylama öncesinde de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Nihayetinde yapılan değerlendirmelerle birlikte partinin kurumsal hafızası ve Kurucu Genel Başkanımızın şu anki Cumhurbaşkanımızın kanaatiyle birlikte oluşacak tablo bizim için sonuca etki edecek tablodur." şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 23:09

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER