Başkan Yılmaz'dan vekillere ince ayar!

AK Parti Altınordu İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları, Ordu'nun siyaset gündemini değiştirdi. Başkan Yılmaz, Genel Merkez kararının karşısına çıkarılan listelerde milletvekili desteği mesajları olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz'dan vekillere ince ayar!
ORDU - Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Altınordu İlçe Kongresi'nde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları, siyaset gündemine bomba gibi düştü. Kongrede konuşan Başkan Yılmaz, Genel Merkez kararının karşısına çıkarılan listelerde milletvekili desteği mesajları olduğunu belirterek, Ordu milletvekilleri Fatih Han Ünal, Mustafa Hamarat ve İhsan Şener'e ince ayar verdi.

Başkan Yılmaz şu ifadeleri kullandı:
"Uyum ve istikrar önemlidir. Genel Merkezimiz bir karar verdi,. adayımız falancadır diye. Genel Merkezimiz bir karar verdi. Nihayetinde kazananın Ordu olması lazım ama açıklanan diğer ilçeler, başta Fatsa olmak üzere buralarda da çift liste çıkacağının hesabının yapılması lazım. Bugün burada çift listeli bir yapılanmanın arkasında gelen mesajlarda milletvekillerimizin de desteği var notu iliştiriliyorsa, bundan sonraki ilçelerde de Genel Merkezin açıkladığı adaylara karşı liste çıkartılabilir,bu doğru olmaz. Onun için burada Genel Merkezimiz kimi demiş? Uğur Çelenk ayrılmış, yerine İbrahim Hekim demiş. Bize düşen buna uymaktır, teşkilatlarımıza düşen buna uymaktır. Uymadın, bunun nihayetinde kararını Genel Merkezimiz başından sonuna kadar değerlendirir verir. Biz 12 yıl milletvekilliği yaptık. Hep Genel Merkezimizin bu hiyerarşik tedrisatına uyduk. Uyulması önemlidir. Aşağıda yani taşrada, teşkilatlarda ahengin ve hiyerarşiyi korumak önemlidir." 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 12:33

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER