Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu

AK Parti 81 ilde harekete geçti, Ordu İl Başkanlığı da İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunuldu. AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası gayretlerini zaferle neticelendireceklerini belirtti.

Başbuğ, Sağlar ve Ataklı hakkında suç duyurusu

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ve partililer, Ordu Adliyesi'ne yaptıkları başvuruda, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral Başbuğ ve gazeteci Ataklı'nın darbe, CHP'li Sağlar'ın ise başörtüsü ile ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Tomakin, daha sonra adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası gayretlerini zaferle neticelendireceklerini belirtti.

"Bu süreçte, eski Türkiye'de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği hep birlikte yaşıyoruz." ifadesini kullanan Tomakin, şunları söyledi:

"Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan Meclis'in mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız. Bu örneklerden biri, CHP'nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında 'başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını' söyleyen eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar'ın ortaya koyduğu tavırdır. Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Aynı şekilde, Genelkurmay eski başkanlarından İlker Başbuğ'un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP'ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir. Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye'nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir." Hayati Akçay/ORDU,(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER