Başbakan: “Pensilvanya film hazırlıyormuş“

Ağrı'da konuşan ve konuşmasını sürdürürken 'Yeni bir haber aldım' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Fethullah Gülen'i kastederek, "Duydum ki, Pensilvanya benimle bir film hazırlıyormuş. Bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Hollywood'a falan gitmelerine gerek yok. Kendi içlerinde bunu başaracak artistler var. Oradan çıkarırlar" diye konuştu.

Başbakan: “Pensilvanya film hazırlıyormuş“
AĞRI - İşte Başbakan Erdoğan'ın Ağrıda yaptığı o konuşma:

"Yeni bir haber aldım. Duydum ki, Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Ve bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Çocuğuma benzer bir artist henüz bulamamışlar. Halbuki, Hollywood'a falan gitmelerine gerek yok. Kendi içlerinde bunu başaracak artistler var. Oradan çıkarırlar. Fakat bu tuzakların hiçbiri tutmuyor, tutmayacak. Şimdi diyorlar ki, hesap şu. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bu filmi yetiştireceklermiş. Onun gayreti, onun hesabı içindeler. 17 Aralık dediler tutmadı, 26 Aralık dediler tutmadı, 30 Mart dediler yine tutmadı. Şimdi de 10 Ağustos diyorlar. 10 Ağustos'ta da Allah'ın izniyle yine tutmayacak ben buna inanıyorum." 

"Çözüm Süreci kardeşliğimizi hedef aldılar. Pensilvanya'ya kaçmış olan zat, Çözüm Süreci'ni sabote etmek için elinden geleni yaptı. CHP, MHP Çözüm Süreci'ni sekteye uğratmak için Pensilvanya ile işbirliği yaptı. Bir kısım medya, adeta terör başlasın, yeniden kan aksın, yeniden gençler ölsün diye her türlü tahriki yaptı. Hatta bazı yazar müsfetteleri gitti, terör örgütüne terörü yeniden başlatın diye akıl dahi verdi. Ama benim Ağrılı kardeşlerim bu oyuna gelmedi. Bu tuzağa düşmediniz." 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 19:35

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER