Bahçeli sinyali verdi, il sayısı 100 oluyor!

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın sonunda ilk sinyali verdi, Türkiye'de 81 olan il sayısı bu sene 100'e ilçe sayısı ise 1000'e çıkarılıyor.

Bahçeli sinyali verdi, il sayısı 100 oluyor!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı'nda partililerle bir araya geldi. 

14 Mayıs Seçimleri'nde 'Yazması oyalı kundurası boyalı, yar benim aman aman, yar benim uzun da geceler, yor- yar benim de sıra- sar ben de aman aman' sözleriyle gündem olan Bahçeli, "Milletimizden aldığımız destekle haşin, hain ve habis bir kuşatmayı yardık. Boyalı medyanın kirli manşetlerini yendik. Gayri ahlaki algı operasyonlarını geçtik. Kiralık anket şirketlerinin kuyruklu yalanlarını ezip çiğnedik. Tuzak kurdular, bozduk. Çöktü dediler, dimdik doğrulduk. Oyumuzu yüzde 2-3 gösterdiler; hiç aldırmadık, hiç de oralı olmadık. Baraja takılacağımızı söylediler, coşkun ırmaklar gibi taştık, yangın yerinde gül olup açtık, karanlık gecede hilal olup parladık. Bitti dediler, yeni ve yeniden güç devşirerek koşmaya başladık" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE İL SAYISI 100 İLÇE SAYISI 1000

Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 maddelik Anayasa tekliflerinin hazır olduğunu dile getiren Bahçeli, "Yeni yüzyılda, 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür" dedi, Türkiye'de 81 olan il sayısının 100'e çıkacacağını söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER