Altınordu Adayı Aşkın Tören kimdir?

AK Parti'den Altınordu Belediye Başkan Adaylığı'nda kazanan isim Türkiye İş Kurumu Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanı olarak görev yapan Aşkın Tören oldu. Tören 31 Mart 2019 seçimlerinde seçilirse, Engin Tekintaş ve Celal Tezcan'dan sonra makama oturacak üçüncü isim olacak.

Altınordu Adayı Aşkın Tören kimdir?

Türkiye İş Kurumu Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanı olarak görev yaparken önce Altınordu Belediye Başkan Aday Adayı, sonra da Aday olarak ismi açıklanan Aşkın Tören, 1974 yılında Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Çavuşlar Mahallesi'nde dünyaya geldi. İlköğretim ve lise tahsilini Hamdullah Suphi Tanrıöver ve Ordu Lisesi'nde tamamlayan Tören, Alman Dili ve Edebiyatı üzerine tamamladığı lisans eğitiminin ardından İşletme ve Kamu, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Küresel Siyaset alanlarında ayrı ayrı yüksek lisanslar yaptı. 

22, 23 ve 24'ncu dönemlerde AK Parti gruplarında milletvekili danışlanlığı görevlerinde de bulunan Tören, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2012'den bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Türkiye İş Kurumu Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı görevini yürütün Tören, evli ve 2 çocuk babası.   

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 12:06

eko

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Yücesoy
Cemal Yücesoy - 3 yıl Önce

Söylemleri çağdaş belediyecilikle örtüşüyor başarılı olacağına inanıyorum,seçildikten sonra parti rozeti yerine türk bayrağı rozeti takıp herkesin başkanı olmasını tavsiye ederim.

Fikret şenyurt(em.bşk)
Fikret şenyurt(em.bşk) - 3 yıl Önce

Devlet geleneğinden gelen biriymiş.basarili olacağına inanmak isterim.akp iktidarında başarılı olamayan artık başka zamanlar başarı beklenmez.basarilar diliyorum.erenli mah.unutmamasi dilegiyle

Ali  osman   ğültekin
Ali osman ğültekin - 3 yıl Önce

Her zaman yoneticilerin ğenc ve zinde olmalari milletin adina dayima hayirlidir Allah yar ve yardimçısı olsun.

Necati Özsoy. Alanyurt eski bel.Baskani.
Necati Özsoy. Alanyurt eski bel.Baskani. - 3 yıl Önce

Aşkın bey,gönlümüz sizden.Yana.Allah Yar ve yardımcınız olsun güzel insan.

Mustafa Gümüş
Mustafa Gümüş - 3 yıl Önce

Yeni tanıyorum ordu ya AK Parti'ye millete hayırlı olmasını diliyorum seçilirse Her kesime faydalı başkan olur inşAllah

ibrahim Karataş
ibrahim Karataş - 3 yıl Önce

Altınordu yu Altın gibi değerli bir Şehir yapacağına güveniyoruz öncelikle sizden önce Belediye başkanları kendi adamlarına çok kat verdiler imarda oynamalar yaptılar bu yüzden birazin üstünde oylarımız gitti bunu öncelikle düzeltmeniz gerekiyor adalet yok acıma yok eşit bir şekilde olsa kimse itiraz etmez herkese çok kat fakire 4 kat olcak meselemi bu şimdi ordu zaten küçük yapılabilen heryere çok kat verilmesi lazım

Şaban türkmen
Şaban türkmen - 3 yıl Önce

Kazanan ordo olacak inş.

Ahmet şener başköy
Ahmet şener başköy - 3 yıl Önce

Şeçilirse başarılı olur.inşAllah halkın isteklerini dinlemeli mahalleleri muhtararın insafiyetine bırakmamalı.


SIRADAKİ HABER