Ak Parti'nin adayı 11 Temmuz'da kesinleşecek!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde adaylık konusunda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, adaylığın 11 Temmuz'da kesinleşeceğini belirterek, "Kılıçdaroğlu apoletlileri tarif ediyor. Aklı, fikri, zihni hep apoletli." diye konuştu.

Ak Parti'nin adayı 11 Temmuz'da kesinleşecek!
KAYSERİ - Partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye'nin gündeminin son yıllarda çok farklı pozisyonlarda gitmeye başladığını ifade eden Elitaş, özellikle 2007'den itibaren Türkiye'nin gündeminin farklılaşmaya başladığını dile getirdi.

"MHP ERDOĞAN'I, CHP APOLETLİLERİ TARİF EDİYOR"

Gündemdeki sıcaklığını koruyan Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamalarda bulunan Elitaş, "En son verdiği demeçteki tarife baktığımda Sayın Bahçeli doğrudan doğruya AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Kılıçdaroğlu apoletlileri tarif ediyor" diye konuştu. 17 Aralık süreciyle Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef alındığı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin zora sokulmak istendiği, yalanın, iftiranın, montajların had safhada olduğu bir seçim sürecinden geçildiğini anlatan Elitaş, bundan sonraki sürecin Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu kaydetti.

"CHP'NİN TARİFİNDE APOLETLİ CUMHURBAŞKANI ÇIKIYOR"
"AKLI, FİKRİ, ZİHNİ HEP APOLETLİ"

Sağ kesimden, muhafazakar, milliyetçi ve manevi değerlerine hassas bir şekilde bağlı olan birinin Cumhurbaşkanı seçilmemesi için koalisyon kurulmaya başlandığını aktaran Elitaş, şunları söyledi:

"Bu odakta herkes taşeron. Kimi yurt dışından kimi yurt içinden taşeron. Bunlar 'nasıl yaparız da muhafazakar cumhurbaşkanını seçtirmeyiz, milletin içinden çıkmış cumhurbaşkanını seçtirmeyiz' diye bir kampanya oluşturmaya başladı. Sayın Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı arıyor. Siyasette acemi olduğu için, birden bire tepeden inme genel başkanlığa getirildiği için, hala genel başkan olmak için gayret gösterdiği için tarif ediyor, 'cumhurbaşkanı kimden olamaz' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun tarifine bakıyoruz apoletli bir cumhurbaşkanı çıkıyor. Aklı, fikri, zihni hep apoletli. Demokratik gücü değilde başka gücü elinde bulunduranlar, Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı makamını işgal etsin, orada görev yapsın şeklinde bir tarif var." 

Elitaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin matematik hesabını eleştirerek, Bahçeli'nin matematiğine akıl sır ermediğini savundu.

Bahçeli'nin 2011 seçimlerinde yaptığı matematik hesabını hatırlatan Elitaş, "Cumhurbaşkanı çatı adayında kim olması gerektiğini tarif ediyor. 'Vatanını, milletini seven, milletin gönlünde yer etmiş, onların büyük bir çoğunluğunun oyunu almış, gönlüne girmiş birisi' diye ifade etmeye çalışıyor. En son verdiği demeçteki tarife baktığımda, Sayın Bahçeli doğrudan doğruya AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Kılıçdaroğlu apoletlileri tarif ediyor" diye konuştu.

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ OLAYLAR"

Erciyes Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandığını anımsatan Elitaş, bu olayların neden tetiklendiğinin anlaşılması için geçmişe bakılması gerektiğini kaydetti. 1978-2000 döneminde darbeyi meşrulaştırmak için 5 bin gencin hayatına kasteden zihniyetin, şimdi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gençleri  birbirine kırdırıp, milleti birbirine düşman etmek istediğini bildiren Elitaş, AK Parti adayının kazanmasını istemeyenlerin "insanlık dışı" faaliyetlere girdiklerini dile getirdi.

Gençlere, karanlık mihraklara maşa olmamaları tavsiyesinde bulunan Elitaş, şöyle devam etti:

"Sağcı-solcu, gerici-ilerici, milliyetçi-kominist, faşist-antifaşist söylemlerinin benzerlerini şimdi daha değişik bir şekilde kamuoyuna intikal ettirmeye çalışıyorlar. Gençlerimize bunlara alet olmamalarını, okuyarak, çalışarak, düşünerek, düşündüklerini ifade ederek ülkenin demokrasisine, gelişmesine katkı sağlamalarını tavsiye ediyorum. Kayseri'den başlatılıp Türkiye genelinde yaygınlaştırılmaya çalışılan, 5 gün sonra gezi olaylarının yıl dönümünde Türkiye'de huzur bozucu eylemlere ön ayak olacak bir gençliği beraberinde getirmeye gayret ediyorlar. İnşallah hiçbirimiz onlara alet olmayacağız, o kötü niyetlilerin değirmenine su taşımayacağız."

"ADAYIMIZ HAZİRAN SONUNDA BELLİ OLACAK"

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayını haziran ayının son haftasında belli olabileceğine işaret eden Elitaş, adaylığın 11 Temmuz'da kesinleşeceğini ve bu tarihten itibaren propagandanın başlayacağını anlattı.

Elitaş, seçim öncesi 29 günlük propaganda süresi olduğuna dikkati çekerek "Cumhur ilk defa kendi başkanını seçecek. Bundan sonraki süreçte fili bir yarı başkanlık döneminin başladığını, haziran 2015 seçimlerinde anayasadaki boşluğu dolduracak bir çoğunlukla gelebildiğimiz taktirde inşallah sistemin Türk milletinin geçmişteki idare yapısına uygun bir idare yapısıyla olacağını tahmin ediyor, düşünüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 00:05

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER