Ak Parti'de kimler aday olamayacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 11 Şubat 2015'de başlayacak olan aday adaylığı başvurularının 20 Şubat'ta sona ereceğini belirtti. Atalay, kimlerin aday olup, kimlerin olamayacağını da açıkladı.

Ak Parti'de kimler aday olamayacak!
ANKARA - Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için erkek aday adayların 5 bin TL, kadın aday adayların da 2 bin 500 TL aidat yatırması gerekiyor. Engelli aday adaylarından ise herhangi bir aidat alınmayacak. 

"ÖNCE TEMAYÜL, SONRA MÜLAKAT, 7 NİSAN'DA DA ADAYLAR AÇIKLANACAK"

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay yaptığı açıklamada, "Partimizin yürüteceği ilk çalışma takvimi aşağı yukarı belirlendi. Bu aday adaylarının başvurularının bitmesinden sonra 28 Şubat-1 Mart tarihlerinde teşkilat temayül yoklaması yapılacaktır. 6 Mart'tan itibaren genel merkezde komisyon çalışmaları, aday adaylarının iyi tanınması için mülakatlar yapılacak. 23 Mart-7 Nisan arasında Genel Başkanımızın başkanlığında nihai listeler belirlenmiş olacak." dedi.

"İŞTE AK PARTİ'DE ADAY OLAMAYACAKLAR"

Peki kimler Ak Parti'den aday olamayacak? İşte Atalay'ın açıklamaları:

"Biz daha önce bir ilke kararı aldık. Son kongrelere (5.Olağan Kongreler) teşkilatlarımızda yöneticiliğe aday olan ve seçilenler için bu seçimde aday adaylığı söz konusu olmayacak. Yani bu kongrede il başkanı, ilçe başkanı, veya bunların yönetimlerinde kadın kollarında, gençlik kollarında görev alanlar aday adayı olmayacaklar. Olurlarsa, istifa ederlerse bunlar aday listelerine girmeyecekler. Onun için şu anda yeni seçilen teşkilat başkan ve mensupları, yönetimdeki arkadaşlarımız aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmesinler. Belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz de aday adayı olmak için istifa etmesinler, bunlar aday listelerine giremeyecekler."

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 22:21

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER