AK Parti Erbaş'ı koruma altına aldı

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, yazar Kadir Mısıroğlu'na gerçekleştirdiği ziyaretin ardından CHP, MHP ve İYİ Parti Genel Başkanları grup toplantısında istifa çağrısında bulunmuştu. Konuyla ilgili açıklama AK Parti Sözcüsü Mahir Çelik'ten geldi, "Cumhurbaşkanımız tarafından takdir görmektedir" dedi.

AK Parti Erbaş'ı koruma altına aldı

AK Parti Sözcüsü Mahir Çelik, 9 Kasım'da Diyanet İşleri Başkanı'nın gerçekleştirdiği ve 'insani' olarak adlandırılan ziyaret ile ilgili olarak sorulan soruyu yanıtladı.

İşte Çelik'in açıklamaları:

"Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği bir ilim adamı ve takdir ettiği bir yöneticidir. Bu tartışmalar neticesinde de Sayın Cumhurbaşkanımız bu görüşünün kamuoyu ile paylaşılmasını istemiştir. Bir ilim adamı olarak ve bir yönetici olarak Fethullahçı terör örgütüne karşı, PKK terör örgütüne karşı gençlerimizin bunların sapkın ideolojilerinden korunması milletimizin sahi islam anlayışı ile daha yoğun bir şekilde buluşturulması konusunda son derece gayretli bir ilim adamı ve gayretli bir yönetici olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir görmektedir. Bu çalışmaları sebebiyle Fethullahçı terör örgütü ve PKK terör örgütü gibi bir takım terör örgütlerinin de hedefindedir. Geldiği günden beri ortaya koyduğu çalışmalar Hükümet tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. İnsani ziyaret insani ziyarettir arkadaşlar. Her insani ziyaretten siyasi sonuçlar çıkarmak, her insani ziyaretten ideolojik tartışma yapmaya başlarsak bunun sonu gelmez. Zaten kendisi de ifade etti, kendisinin buraya gidildiğinde resimler aile tarafından çekiliyor ve paylaşılıyor. Diyanet İşleri Başkanı'nın kıyafeti söz konusu ediliyor. Diyanet İşleri Başkanımızın zaten kıyafeti bellidir, o kıyafetle bu ziyaretlerini yapıyor. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz arkadaşlar. Pek çoğumuz, pek çok siyasetçi, siyasi sebeplerle de ziyaretler yapıyoruz, insani sebeplerle de ziyaret yapıyoruz. Eğer insani sebeplerle yaptığımız ziyaretleri illa siyasi bir formata oturtmaya kalkarsak, kimse kimseyi kendi düşüncesiyle birebir uyuşan kimse haricinde ziyaret edemez hale gelir. Dolasıyla insani bir ziyaretten böylesine siyasi sonuçlar çıkarılması, böylmesine ideolojik sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 23:31

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER