AK Parti'deki istifa haberleri asılsız çıktı

AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı Telat Yıldız'ın bazı haber sitelerinde istifa ettiği şeklindeki yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere Yıldız'ın, gayriresmi olarak kamuoyunda tartışmalara neden olan bazı listelere karşı kişisel görüşlerini açıkladığı öğrenildi.

AK Parti'deki istifa haberleri asılsız çıktı

AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı (SKM) Telat Yıldız'ın görevinden veya partisinden istifa ettiği şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. AK Parti Ordu İl Başkanlığı'na da Yıldız'ın istifasına ilişkin herhangi bir resmi başvurusunun olmadığı öğrenildi.

İddialara göre, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in liste başı olarak gösterildiği gayriresmi bir liste, Ordu'da bazı medya kuruluşları ve bazı AK Partili isimler arasında çeşitli spekülatif tartışmalara yol açtı. Yıldız'a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ve SKM Başkanı Telat Yıldız'ın da, bu şekliyle siyaseten işlerinin zor olacağı şeklinde kendi kişisel düşüncelerini yakın çevresiyle paylaştığı ancak görevinden veya partisinden istifa etmediği öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER