AK Parti'de şok istifa!

AK Parti Perşembe İlçe Başkanı Ülkü Kumral, görevinden istifa etti. Kumral, "Laik düşünce artıklarından birinin ilçemizde belediye başkan adayı olarak gösterilmesi, benim de bu adaya oy verip bunun için çalışma yapmak zorunda bırakılışımı kabullenmem mümkün değildir" dedi.

www.netordu.com
AK Parti'de şok istifa!

AK Parti Perşembe İlçe Belediye Başkanı Ülkü Kumral, partisinin Genel Merkezi tarafından belirlenen Belediye Başkan adayını beğenmeyince "Laik düşünce artıklarından birinin ilçemizde belediye başkan adayı olarak gösterilmesi, benim de bu adaya oy verip bunun için çalışma yapmak zorunda bırakılışımı kabullenmem mümkün değildir" dedi ve görevinden istifa etti.

Haberaltas.com'un haberine göre Kumral, AK Parti Genel Merkezi tarafından Perşembe Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen ve henüz ismi açıklanmayan aday ile ilgili olarak hiçbir seçim çalışmalarına katılmadığını belirterek istifa dilekçesindeki gerekçelerini şöyle sıraladı:  

"İlçe Başkanlığım döneminde hiçbir sezim çalışmalarına katılmayan, parti kongresinde kavga çıkartanlarla birlikte olan, AK Parti Belediye Meclis Üyesi olmasına rağmen CHP'lilerle birlikte AK Parti'ye muhalefet eden, grup kararlarına uymayan, İlçe Başkanı'na ve Belediye Başkanı'na hakaret eden, disiplin kuruluna sevk edilerek halen kararı beklenen, ilçe teşkilatımızda karşılığı olmayan bir kişinin adeta ödüllendirilircesine fikir birliği olmadan aday gösterilmesinin bir dayatma olduğunu düşünüyorum. Bütün bunlar Perşembe ilçemizle alakalıdır. Ben ve arkadaşlarım Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Dr.Mehmet Hilmi Güler'e bütün gücümüzle destek olmak ve O'nunla birlikte çalışmakta kararlıyız"

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER