Adıgüzel'den Temiz'e yanıt: "Nezaketsiz"

SAADET Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz'in kendisine "At yarışı spikeri" şeklindeki eleştirisine CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'den yanıt geldi. CHP'li Adıgüzel, "Nezaketsiz bir uslüp" dedi.

Adıgüzel'den Temiz'e yanıt: "Nezaketsiz"

Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz ve CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel arasında fındık taban fiyatı tartışmasında yaşanan 'At Yarışı Spikeri' polemiğine Adıgüzel "Nezaketsiz bir uslüp" diyerek yanıt verdi. 

İşte Adıgüzel'in açıklamaları:

"Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Adıgüzel, "Bazı sosyal medya kullanıcısı siyasiler, benim bu açıklamamı rekolte açıklanmadığından erken olduğunu ve de maliyet, enflasyon vb. etkenler hesaplanmadan yaptığımı biraz da nezaketsiz bir üslup ile eleştirmişler. Şunların bilinmesinde fayda var. Konuşmamı dinleme zahmetinde bulunurlarsa rekolte çalışmasının önümüzdeki günlerde bitirilecegini ifade ediyorum zaten. Rekolte öncesi açıklama yapmamızın gerekçelerinden biri rekoltenin açıklanacağı tarihten çok kısa süre sonra hasat baslayacagından hasat öncesi taban fiyat beklentisi için çalısmalara yeterli süre kalmayacağı ve Meclis'in de bu dönemde kapalı olması ihtimalinin olması. Diğer bir sebep de bizim açıklamamızdan birkaç gün önce bazı siyasilerin 18 TL şeklindeki açıklamasının fiyatın düşük şekillenmesine sebep olmaması için tekrar ifade edeyim 20 TL değil, en az 20 TL şeklinde bir açıklamamız olmuştur. Bu çıtanın belirlenmesinde de fikrine ehemmiyet verdiğimiz birçok kesim ile görüşülmüş , fındık fiyatı ve döviz kuru ilişkisinde yıllar içerisindeki seyirde beklenen hedefler de dikkate alınmıştır."

"20 TL PSİKOLOJİK SINIRDIR"

"20 TL psikolojik bir sınırdır. Aşağı değil yukarı harakete uygun bir rakamdır. Bunun altindaki rakamlar 18 TL vs taban değil tavan fiyat olur ve fındığın önünü keser. Zaten TMO üstelik geçen yılın fındığını 18 TL'ye satmaktadır. Daha dün şekere, çaya mazota zam geldi. Sonuç itibariyle erken yargı ve yetersiz bilgi ile hüküm verip neyi ne için yaptığımızı anlamadan üstelik nezaketsiz bir üslup ile paylaşım yapmaktan en azından sorumluluk mevkiindeki insanları menederim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER