31 Mart seçimlerinde Perşembe ilçesinin yeni belediye başkanı seçilen Cihat Albayrak İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nda düzenlenen törenle Başkan Nilay Taşlıova'nın elinden mazbatasını aldı.

ALBAYRAK: "BU MAZTABA PERŞEMBE'NİN MAZBATASIDIR"

Törenin ardından gazetecilere ilk açıklamasını yapan Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak, "Sevdamız Perşembe diyerek çıktığımız yolda bizlere zafer nasip eyleyen Rabbimize şükürler olsun. Adaylığımın ilk gününde söylemiş olduğum sözü sizlerin huzurunda tekrarlamak istiyorum. Kaybedenin olmayacağı, kazanının sadece Perşembe olacağı bir seçim oldu. Bu mazbata Cihat Albayrak'ın şahsına değil, bütün Perşembe'nin mazbatasıdır. Biz bunları görev bildik, sorumluluk bildik. Hiçbir mahalle ayrımı olmadan, oy veren vermeyen Perşembe'mizin 54 mahallesine bu saatten itibaren nasıl hizmet ederiz bunun hesabını yapacağız. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler ile beraber Perşembe'miz adına eksik kalan ne varsa daha fazlasıyla hizmete çevirerek inşallah sizlere layık olacağız" ifadelerini kullandı.

160424 3C

Yağışlı hava yarın Güneydoğu'da hafta sonu Ordu'da Yağışlı hava yarın Güneydoğu'da hafta sonu Ordu'da

GÖREVİNİ TANDOĞAN'DAN DEVRALDI

Daha sonra davul zurnalar ve kalabalık bir vatandaş grubu eşliğinde Perşembe Belediyesi'ne geçen Başkan Albayrak, görevini eski Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan'dan devraldı. Görev devir teslim töreninde açıklamalarda bulunan Tandoğan, "Ben Başkanımın benden daha iyi bu işi yapacağına inanıyorum, çünkü işin içinden geliyor. Perşembe'miz el sürülmemiş endemik yapısı olan bir ilçe. Bunu da Türkiye'de ispatlamıştır. Şimdiden hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum" dedi.

Başkan Albayrak da görevi devralırken yaptığı konuşmasında "Kaybedenin olmadığı, kazananın Perşembe olduğu bir seçim oldu. Ben geçmiş dönemden bu zamana kadar Sami Çandır başkanımızdan Ertekin Çolak başkanımıza kadar, Selami Başkanımızdan Kemal Bahtiyar başkanımıza kadar ve an itibarı ile devir teslimini yaptığımız 5 yıl bizlere hizmet eden Mustafa Sayım Tandoğan başkanımıza güzel hizmetleri için, Perşembe'ye kattıkları için sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi