Özel halk otobüsü işletmecilerinin Türkiye genelinde sorun yaşadığı ücretsiz biniş uygulamasına Ordu'da Büyükşehir Belediyesi kökten çözüm getirdi. Şoför esnafı kararı davul zurnayla kutladı.

“Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” açıklandı “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi” açıklandı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'den özel halk otobüsleri işletmecilerine destek müjdesi verdi. 

Karar, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı'nda alındı. Başkan Güler, toplu taşıma üzerinde oluşan sosyal ve ekonomik baskıyı ortadan kaldırmak, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yaşanan sorunların yaşanmaması, seyahat memnuniyeti ve konforu yükseltmek amacıyla yeni bir karar aldıklarını açıkladı. Özel halk otobüsü, midibüs ve minibüslerden ücretsiz yararlanan kesimler için ödenen kişi başı 3 TL olan destek miktarı, kişi başını 10 TL'ye çıkarıldı. 

101123_5b_guler

BAŞKAN GÜLER: "HERKESE HAYIRLI OLSUN"

Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, "Huzur içerisinde hizmetinizi yerine getirin. Halkımızda huzur içinde taşınsın, şehiriçinde ulaşım imkanlarından faydalansın. Engellilerimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımız hepsi bizim canlarımız, hepinize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

101123_5c_guler

OTOBÜS İŞLETMECİLERİ DAVUL ZURNAYLA GÖBEK ATTI

Kararı duyan özel halk otobüsü, midibüs ve minibüs işletmecileri davul zurnayla oynayarak göbek attı. Başkan Güler'e teşekkür eden işletmeciler, bir buket de çiçek takdim etti.

Büyükşehir Belediyesi aldığı bu kararla, Ordu'da bulunan toplam 219 araç başına aylık ortalama 12 bin 147 TL'lik destek ödemesi yapacak.

Editör: Haber Merkezi