Ak Partili Şener: “Terörden geçinenler rahatsız oluyor“

AK Parti Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Irak Şam İslam Devleti olarak adlandırılan terör örgütü IŞİD'i 'vahşi ve vampir' olarak tanımladı. Şener, Kobani bahanesiyle Türkiye'de meydana olayları da, "Türkiye'nin barış sürecine tahammül edemeyen insanların cinneti" olarak tanımladı. Türkiye'de bazı kesimlerin terörden beslendiğini belirten Şener, "Kendi ülkesini gammazlayan, açık düşünen, kendi ülkesini zaafa uğratacak açıklamalar yapan en basit haliyle haindir" diye konuştu.

Ak Partili Şener: “Terörden geçinenler rahatsız oluyor“
ORDU - Son dönemde yaklaşık 2 milyon mültecinin Türkiye'ye giriş yaptığını söyleyen Ak Parti Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, aynı zamanda Hükümet kanadında Göç Komisyonu Üyesi olduğunu da belirterek, yakın bir zamanda da mültecilerin bulunduğu bölgeye gideceğini söyledi. 
"ŞU AN ZİFİRİ KARANLIKTAYIZ"

Şener, IŞİD terör örgütünün ABD'nın Irak işgalinden sonra meydana gelen otorite boşluğundan sonra ortaya çıktığını belirterek, bu örgütün yeni değil 10 yıldır varolan bir örgüt olduğunu söyledi. İşte Şener'in açıklamaları: "Şu an zifiri karanlıktayız. Biz komşu ülke olarak hem Irak'tan gelenlere, hem de Suriye'den gelenlere kapılarımızı açtık. Çünkü ölümle burun buruna kalmış insanları ölüme terk etmek, bizim milli vicdanımızı zedeleyen bir şey olurdu. IŞİD, bir sonuçtur. Sebebi, ABD'nin Irak'ı işgalinden sonra Kuzey'de oluşan Kürt Bölgesi ve Güney'de oluşan Şii Bölgesi'nin ortada kalan Sünni kesimin başsız ve otoriteden uzak bırakılmış olmasıdır. Bu otorite boşluğunu şimdi bu terör örgütü dolduruyor. Burada siyasi istikrarsızlığın ve anti demokratik rejimlerin sona erdirilmesi gerekiyor." 

Suriye'deki olayları Esad yönetimine bağlayan ve IŞİD'i 'vahşi grup' olarak adlandıran İhsan Şener, "Kobani denilen bölgede bir kısmı şuan işgal edilmiş. Kürt Bölgesi, müthiş bir katliam ve zulüm yapılıyor. Türkiye bunlarla kendi ekmeğini paylaşacaktır" dedi. Sınır ve rejim değişiklikleri olmazsa bu olayların çok uzun süreceğini söyleyen Şener, "Bundan en fazla zararı da Türkiye olarak biz görürüz" diye konuştu. 

TÜRKİYE'DEKİ OLAYLARA DEĞİNDİ: 
"TÜRKİYE'DEKİ TERÖRÜN ÇÖZÜME KAVUŞMASI TERÖRDEN GEÇİNENLERİ RAHATSIZ EDİYOR"

Türkiye'de Kobani destek eylemleri adı altında çıkan olayları da değerlendiren Şener, "Bu cinnet meselesi. Türkiye'nin barış sürecine tahammül edemeyen insanların cinnetidir bu. Bu normal bir hal değil, ekstrem bir durum. Yani vicdanlı bir insanın oradaki katliama seyirci kalmayarak, oradan kaçan insanlara kucak açan insanlara taş atması bana göre kabul edilebilir bir davranış değildir. Bu ekstra bir şeydir. Ayrıca sokaklarda yapılan gösteriler, yakmalar, yıkmalar bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Türkiye'de 30 yıldır, 40 yıldır süren bu meselenin bir anda çözüme kavuşuyor olması, bu terörden geçinen kısımları rahatsız ediyor. Adam terörden geçiniyor. Geçimini oradan sağlıyor. Vampir, kan dökülmesinden, kandan beslenen insanların bu işten rahatsız olması çok doğaldır." dedi.

"IŞİD CİNNET GEÇİREN TİPLERİN TOPLANMA MERKEZİ"

Terör örgütü IŞİD'in Irak'ta Saddam'ın ordusuna ait silahları kullandığını söyleyen Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, "IŞİD, 2005'ten beri var olan bir örgüt. Yeni değil, 10 yıllık bir örgüt. Dolayısıyla o otorite boşluğunu da kullanarak ve Dünya'da malesef böyle keskin inanç dediğimiz, cihat adı altında cinnet geçinen tiplerin toplanma merkezi haline geldi" diye konuştu.  

"BAZI DEVLETLERİN İSTİHBARAK ÖRGÜTLERİ DE VAR"

Batılı devletlerin terör örgütü IŞİD'e kendi ülkelerinden katılımların olduğunu açıkladıklarına da vurgu yaparak, "Bizden 5 bin, bizden bin, bizden iki bin adam var bizim pasaportlu diye. Fransa'dan, İtalya'dan, Almanya'dan, İngiltere'den, Amerika'dan bir sürü insanın IŞİD'e katıldığı söyleniyor. Bir sürü lojistik destek de aldılar. Benim kanaatimce burada isim vermeyeceğim ama bazı devletlerin istihbarat örgütlerinin de kendi çıkarlarını bu IŞİD eylemleri üzerinden kurgulama amacı da olabilir. Biz adil çözümden yanayız. Bu vuku bulacaktır." dedi.  

"ÜLKEYİ ZAAFA UĞRATACAK AÇIKLAMA YAPAN HAİNDİR"

Şener açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Uluslararası meselelerde millet olarak hiçbir siyasi kaygı gözetmeksizin, Türkiye'nin menfaatini ne gerektiriyorsa onu yapmak durumundayız. Siyasi partiler olarak, sivil toplum örgütleri olarak, basın-yayın organları olarak. Yani kendi ülkesini gammazlayan, açık düşünen, kendi ülkesini zaafa uğratacak açıklamalar yapan en basit haliyle söylüyorum haindir."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 16:41

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER