Özellikle Korgan, Mesudiye, Ulubey, Çamaş, Çaybaşı, Kabadüz, Akkuş, Aybastı, Gölköy, Kumru, Gürgentepe, Çatalpınar, İkizce ve Kabataş'ta etkili yoğun kar yağışı beklenirken, Ordu'nun sahil ilçelerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Ünye, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Altınordu'da denize yakın kesimlerde sağanak yağış, yüksek rakımlı noktalarında ise kar etkili olacak. 

Ordu'da son 1 ayda 39 kişi boğulmaktan kurtarıldı Ordu'da son 1 ayda 39 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Türkiye genelinde özellikle İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Konya, Adana, Balıkesir'in de içlerinde olduğu bazı illere ise 'turuncu' alarm verildi. 

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ÜST DÜZEY TEDBİR

Ordu Büyükşehir Belediyesi ise etkili kar yağışı uyarısı nedeniyle üst düzey tedbirler aldı. Yapılan açıklamada, toplam 456 araç ve iş makinesiyle 560 personel karla mücadele çalışması yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, tüm ekip ve ekipmanlarla birlikte çetin kış şartlarına hazır olduklarını belirterek, mesai mevhumu gözetmeksizin 7/24 sahada olacaklarını açıkladı. 

Başkan Güler, "560 personel, 456 araç ve iş makinesi ile kar mücadelesi vereceğiz. Biz her türlü tedbiri aldık. Yollarımız her zamanki gibi açık kalacak. Fakat muhtemel buzlanmalara karşı, vatandaşlarımızdan kar lastiği, zincir, çeki halatı olmayan araçlarla trafiğe çıkmamalarını rica ediyoruz. Bunun haricinde vatandaşlarımız yaşayabilecekleri sorunlarda 444 10 52 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirler. Daha önceki yıllarda olduğu gibi önceliğimiz ise hasta ve cenaze hizmetleri olacak" diye konuştu. 

Editör: TE Bilisim