Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in talimatıyla tepeden tırnağa yenilenen 'Yeni Fidangör' olarak da bilinen İsmetpaşa Caddesi yeni haliyle hizmete açıldı. 'Yeni Fidangör' Ordulularda tam not aldı.

"GÖRKEMLİ AÇILIŞ"

Sırrıpaşa Caddesi'ndeki yenilemenin ardından bu kez İsmetpaşa Caddesi için kolları sıvayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların tamamlanmasının ardından gerçekleştirdiği görkemli bir törenle Ordu'nun 'Yeni Fidangörü'nü hizmete açtı. Tüm alt ve üst yapısı yenilenen İsmet Paşa Caddesi estetik ve modern bir görünüme kavuştu. 

BAŞKAN GÜLER: "YENİ AÇIK AVM'MİZ"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı yürüyüşü ile başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Güler, caddeye yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

yeni_fidangör_03

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

"Yapılan yeni caddede esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum. Burada dükkanlar iş yaparken, bizim ekiplerimiz de çalıştı. Yağmur, soğuk dinlemeden çalışmaları zamanında bitirdiğimiz için şükrediyoruz. Bizler 'Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu' diyerek hizmet üretiyor ve yarışıyoruz. Burayı hizmete açtık. Artık burası Sırrı Paşa Caddesi ile yarışacak. Güzellikte yarışacak, kazançta yarışacak. Biz de belediye olarak kendimizi mutlu hissedeceğiz. Burası açık bir AVM. Önümüzdeki sene inşallah buranın dış cephesini yapacağız. Burası bambaşka bir hale gelecek. Alt yapı yapmak kolay değil, burada biz sadece taşları değiştirmedik. Buranın interneti, atık suyu, elektriği, içme suları hepsi elden geçti. Öncelikle burada çalışan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha güzel çalışmalar yapmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz"

"KANAYAN BİR YARAYDI, BAŞKAN GÜLER'E TEŞEKKÜR GELDİ"

Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş ise adına yakışır bir şekilde caddeyi yenilediği için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti. Muhtar Bektaş, "Yeni Mahalle İsmetpaşa Caddesi kanayan bir yaraydı. Bu yaramıza Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr.Mehmet Hilmi Güler merhem oldu ve adına yakışır bir şekilde caddemizi yeniledi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

yeni_fidangör_10

Öte yandan proje kapsamında ilk olarak caddenin altyapısı sil baştan yenilenirken Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) caddede 560 metre kanalizasyon hattı, 15 adet muayene bacası, 100 adet bina parsel bacası çalışması gerçekleştirdi. Muhtemel bir yağmurda su baskını yaşanmaması için caddenin yağmur suyu hatları da yenilenerek uzun ömürlü hale getirildi. Taş imalatları, ağaç dikim çalışmaları tamamlanan cadde de aydınlatma çalışmaları yapıldı.  

Başkan Güler'den Başkan Tepe'ye ziyaret Başkan Güler'den Başkan Tepe'ye ziyaret

Törene Ordu Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Orhan Baş, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, ilçe belediye başkanları, AK Parti ve MHP'li yöneticiler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU