31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanma saati Ordu'da saatler 16:00'yı gösterdiğinde sandıklar kapandı ve oy kullanma işlemi sonu erdi. Oyların sayımıyla birlikte kazanan isimler de saatler 20:30'u gösterdiğinde belirmeye başladı.

Ordu'daki seçimler sonucunda resmi olmayan kesin sonuçlara göre Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler kazandı.

010424 2E

Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylamasında en fazla oyu olan ikinci isim İYİ Parti Adayı Enver Yılmaz olurken, CHP'nin Adayı Zekai Sana üçüncü oldu. Yeniden Refah Partisi'nin Adayı ise yüzde 3'ün üzerinde oy aldı. 

Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak

Cumhur İttifakı'ndan AK Parti 11 ilçe seçimleri kazanırken, MHP ise 2 ilçede seçimleri kazanan parti oldu. CHP ise Ordu'nun en büyük ilçesi olan Altınordu'yu kazanırken Altınordu'nun yanı sıra Çamaş, Gürgentepe ve Kabataş belediyelerini de kazandı. 

"ÖNCE İL BAŞKANLIĞI'NDA SONRA 15 TEMMUZ MEYDANI'NDA KUTLAMA"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden seçilen Dr.Mehmet Hilmi Güler, beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Prof.Dr.Mahmut Özer, AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak ve partililerle birlikte ilk açıklamasını AK Parti Ordu İl Başkanlığı binasında yaptı. 

"ALÇALMADAN YÜKSELMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Seçim sonuçlarına son derece mütevazi bir şekilde yaklaşan Başkan Güler, yeni dönem içen "Halkımız kazandı" dedi. Seçim çalışmalarını ve seçim gününü çok güzel bir organizasyonla herhangi bir problem olmadan, demokrasilere yakışır bir şekilde başarıyla bitirdiklerini belirten Güler, "Halkımıza ve milletimize hayırlı olsun. Bildiğiniz gibi seçimler demokrasinin şölenleridir. Burada başka teşkilatımız olmak üzere halkımızla birlikte tüm partiler önemli bir sınav verdi ve sonuçta demokrasimiz kazandı. Bundan sonraki çalışmalarımızda hiç hızımızı kesmeden, yoğun bir şekilde Ordu'muzun 19 ilçesi, 772 mahallesiyle birlikte devam edeceğiz. Ordu'da bütün negatif etkenlere rağmen alçalmadan yükselmeye devam edeceğiz. Bu çok önemli bir şey" ifadelerini kullandı. 

010424 2F

"ORDU SINAVINI BAŞARIYLA GEÇMİŞTİR"

Başkan Güler açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "En büyük gücümüz de başka Dünya lideri Cumhurbaşkanımız olmak üzere, O'nun bilge başkan Devlet Bahçeli'yle birlikte oluşturduğu Cumhur İttifakımızdır. Cumhur İttifakımız tüm etkenleriyle, tüm çalışanlarıyla gönül köprüsünü halkımızda kurmuştur ve bundan dolayı da büyük bir başara kazanmıştır. Buradaki en samimi çalışmaları, faaliyetleri ve aynı zamanda mücadeleyi örnek bir biçimde ahlaki olarak da hiçbir taviz vermeden, etik kurallara tam anlamıyla uyarak bir erdemlik örneği vermiştir. Bundan da güç alarak bunu ifade edeceğiz ki, Ordumuz kazanmıştır, halkımız kazanmıştır ve örnek çalışmalarımızdan dolayı Cumhur İttifakımızın tüm bileşenleriyle başarılı bir imtihan vermiştir. Ordu burada sınavını başarıyla geçmiştir."

"HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK"

Başkan Güler'in son mesajları ise şu şekilde oldu: 
 
"Bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda daha önceki hazırladığımız program ve söz verdiğimiz tüm konularda tavizsiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Gereken çalışmaları da arkadaşlarımızla birlikte yapacağız. Burada biz de mesajlarımızı aldık."     

120324 2D010424 2D

AK Parti Ordu İl Başkanlığı'ndaki ilk kutlamanın ardından ikinci adres bu kez Ordu Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Meydanı oldu. Seçim sonuçlarını büyük bir merakla meydanda takip eden çok sayıda vatandaş, Başkan Güler ve Ordu milletvekillerinin gelmesiyle ortalığı bir anda karnaval alanına çevirdi. Meşaleler, sloganlar, ıslıklar ve alkışlarla karşılanan Başkan Güler buradaki kutlamanın ardından herkesle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Haber Merkezi