Proje çalışmalarına Ordu Valiliği öncülüğünde 2012 yılında başlanan, kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve bazı iş insanlarının desteği ile Ordu Büyükşehir Belediyesi'nce yapımı tamamlanan 'Tarihten Günümüze Ordu Şehitler Anıtı' açılışa hazır hale getirildi.

Ordulu şehitlerin isimlerinin yaşatılması amacıyla Altınordu Atatürk Parkı içerisinde yapılan 'Tarihten Günümüze Ordu Şehitler Anıtı' 8 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 14:00'te gerçekleştirilecek törenle birlikte ziyarete açılacak.

Açılış programı öncesinde aynı gün saat 10:00'da Valilik Konferans Salonu'nda, Ordu Valisi Muammer Erol tarafından şehitlik anıtının yapımında katkıda bulunanlara ve emeği geçenlere 'Teşekkür Belgesi' verilecek. 

TÜRK YILDIZLARI VE ASKERİ MEHTARAN BİRLİĞİ GELECEK

Açılış programında, Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği'nin seslendireceği marşlar ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Solotürk ve Türk Yıldızları ekibi geçişi gösterisi yapacak.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan "Ordu Şehitler Anıtı" 10 metre yüksekliğinde betonarme, gövde üstü mermer ve granit olacak şekilde hazırlandı. Etrafı kasımpatı çiçekleri ile donatılan anıtın üzerinde ise Osmanlı'dan bugüne 16 cephede savaşmış 1438 Ordulu şehitlerin isimleri yer alıyor.

Fatsa'da yiyip içip çöplerini göle atmışlar! Fatsa'da yiyip içip çöplerini göle atmışlar!

Ordu Valisi Muammer Erol ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, anıtın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederken, tüm Orduluları da açılışa davet etti.

Editör: Haber Merkezi