İstanbul'un Sarıyer ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkan adayı Ordulu Oktay Aksu, seçim çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. 

240224 02 B

Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu! Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu!

31 Mart Yerel Seçimleri için 'Sarıyer için yeni bir başlangıç" sloganını seslendiren Aksu, daha şimdiden Sarıyer sakinlerinin de bağrına bastığı isim oldu. İlçenin her bir noktasını karış karış, site site, semt semt, mahalle mahalle gezen Aksu, Sarıyerlilerden de tam not alıyor.

240224 02 D

Son olarak Tarabya Sahili, Çayırbaşı Pazarı, Büyükdere Mahallesi ve ardından Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yanında bulunan büyük sitelerden Özden Sitesi sakinlerini ziyaret eden Aksu Özden Sitesi  Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Kurt'a teşekkür etti, "Özden Sitesi'nde oturan komşularımızla bir araya gelerek, görüş ve önerilerini dinledik. Değerli komşularım, sorunlara, sizin pencerenizden bakıp en doğru çözümü üreteceğim. Sarıyer'imizi hep birlikte yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.

240224 02 C

SEÇİLİRSE GİRESUNLU BAŞKAN MAKAMI ORDULU BAŞKANA DEVREDECEK

Sarıyer'in mevcut Belediye Başkanı ise İnşaat Mühendisi Şükrü Genç. 1954 doğumlu Başkan Genç, aslen Giresun Şebinkarahisarlı, ancak yarım asrı aşkın bir süredir Sarıyer'de yaşıyor.

Evli ve 3 çocuk, 5 torun sahibi Başkan Şükrü Genç, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. CHP'nin seçimi kazanmasıyla 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Sarıyer'de 5 yıllık hizmetinin ardından 2014 ve 2019 yerel seçimlerini de kazanarak, Sarıyer'de üç dönem üst üste seçilen ilk belediye başkanı unvanıyla adeta tarihe geçti.  

Giresunlu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, üçüncü dönemini 31 Mart 2024'de tamamlayacak. Eğer Ordulu Belediye Başkan adayı Oktay Aksu seçilirke, Giresunlu Başkan görevini Ordulu Başkan'a devredecek.

Editör: Haber Merkezi