ORDU - Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Fırat Kalkanı Harekatı ile terörist unsurlardan temizlenen bölgede yaşayan Suriyelilere ulaştırılmak üzere yola çıkan tırlar, Kilis ilinde bulunan AFAD Başkanlığı'a ait lojistik depolara ulaştırılacak.
 
Ordu Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen törene, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Vali yardımcısı Mehmet Erhan Türker, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Levent Özsoy, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ercan Okur, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kampanyaya katkıda bulunan hayırsever vatandaşlar katıldı.

 
Yardım tırlarını uğurlama törende konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek, Türkiye'nin sadece Müslümanlara değil, dünyadaki tüm mazlumlara kucak açtığını ve yardım yaptığının altını çizdi.
 
Yardım tırlarının Suriye'de bir çok kişiye merhem olacağını ifade eden Vali Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gönül coğrafyamızda yaşayan herkese elini uzatan aziz milletimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu konudaki cömertliğini her zaman olduğu gibi bir kez daha gösteriyor. Biz sadece Müslümanlar için değil, dünyadaki tüm mazlumlar için yurdumuzu, evimizi hep açtık, açmaya da devam edeceğiz. Bizim bu dünyaya söyleyeceğimiz sözümüz ve yapacağımız eylemler var. Tarih boyunca Hak'kı, hukuku ve adaleti hâkim kılmak için mücadele eden bu aziz millet, bugün de aynı yoldan hareket etmeye devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 3,5 milyona yakın Suriyeli mazlum kardeşimize ev sahipliği yapmaya devam ediyor ve bundan sonra da devam edeceğiz. Nitekim, Bulgaristan'dan çeşitli durumlar nedeniyle ülkemize sığınan kardeşlerimize sahip çıktığımız gibi. Unutmayalım ki, bizim daha çok çalışmaya, daha çok bir ve beraber olmaya, kardeş olmaya ihtiyacımız var. Hayır yapan değerli hayırsever kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Suriyeli kardeşlerimizin yaralarına merhem olması dileği ile gıda yardımı taşıyan tırlarımızı yola çıkarıyoruz. Yolları açık olsun."
 
Vali Seddar Yavuz'un yaptığı konuşmanın ardından yardım tırları dualar eşliğinde uğurlandı. 
Editör: TE Bilisim