Damızlık ana arı üretiminde Ordu 9 ilden biri Damızlık ana arı üretiminde Ordu 9 ilden biri

Ordu'nun Fatsa ilçesindeki 'maden ocağı' tartışmalarından sonra bu kez Ordu'nun Korgan ilçesine bağlı Beypınarı ve Terzili mahallelerinde saha incelemesi yapıldı.

Ordu Valisi Muammer Erol başkanlığındaki İl Mera Komisyonu, sahayı bizzat yerinde görerek ilk incelemelerini yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Korgan ilçesi Beypınar ve Terzili mahalleri sınırları içerisinde özel bir şirkete verilen maden arama ruhsatı kapsamında, Ordu Valiliği'nden arama izni talep edilen ruhsatlı alanlarda Vali Muammer Erol'un başkanlığındaki İl Mera Komisyonu tarafından yerinde inceleme yapıldı. 

260424 2C
 
Vali Muammer Erol'un başkanlığındaki İl Mera Komisyonu, maden arama iznine konu olan Korgan'ın Beypınarı ve Terzili mahallelerindeki arazilere giderek, özel şirketin alanda yapacağı sondaj noktalarını bizzat yerinde gördü ve yapılacak çalışmalar hakkında ilgililerden ve şirket yetkililerinden bilgi aldı.  

260424 2D
 
İl Mera Komisyonu, arama iznine konu edilen araziler üzerinde yapmış olduğu incelemeden sonra özel şirketin maden arama izni talebini değerlendirecek.

Editör: Haber Merkezi