AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından beklenen etkili sağanak yağış Ordu'nun İkizce, Ünye ve Çaybaşı ilçelerinde sel felaketine neden oldu. Türkiye genelinde sel nedeniyle biri Muş'ta diğeri Ordu'da olmak üzere iki kişi hayatını kaybetti.

070724 1 M

ORDU VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Ordu Valisi Muammer Erol, yaşanan sel felaketine ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. 

070724 1E

Vali Erol, "07.07.2024 saat 13:30 itibariyle; İkizce İlçemize 186,7 kg, Ünye İlçemize 89,8 kg, Çaybaşı İlçemize 78,43 kg yağış düşmüştür. Meydana gelen yağış neticesinde 112 Acil Çağrı Merkezine; 6 su baskını, 10 mahsur kalma ve 1 kayıp ihbarı yapılmıştır. 

070724 1D

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çaybaşı Çayır Mahallesi'nde 83 yaşında Hatice Kocakoç isimli vatandaşımızın evinin önünden geçen menfeze düşerek sel sularına kapıldığı ihbarı gelmiş olup, olay yerine ekiplerimiz yönlendirilmiştir. AFAD, itfaiye, jandarma, belediye ekipleri olay yerine intikal etmiştir. Kayıp şahsın cansız bedenine ulaşılmıştır.

070724 1I

ÜNYE-İKİZCE KARAYOLU ULAŞIMA KAPALI

Ayrıca Ünye-İkizce karayolu heyelan nedeniyle kapanmış olup, yol açma çalışmaları Karayolları tarafından yürütülmektedir. Ulaşım tali yollardan sağlanmaktadır. Rusumat çalışmaları belediye ekipleri tarafından devam etmektedir. Yollarda, altyapı ve üstyapılarda hasarlar oluşmuştur. İlgili kurum ve kuruluşlar, yağışların ve sel sularının yol açtığı hasarları giderme çalışmalarını sürdürmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur." ifadelerini kullandı.

070724 1G

BAŞKAN GÜLER İKİZCE VE ÇAYBAŞI'DAKİ AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, akşam saatlerinde de İkizce ilçesindeki sel bölgesini ziyaret etti.

070724 1Gİkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı'dan bilgi alan Başkan Güler, "kizce ve Çaybaşı ilçelerimizde afet niteliğindeki aşırı yağışların neden olduğu sel felaketinden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sel suralarına kapılarak hayatını kaybeden Çaybaşı Çay Mahallesi'nde ikamet eden 83 yaşındaki Hatice Kocakoç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm kurumlarımız ile etkin bir şekilde sahadayız. Rabbim ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korusun" dedi.

Ordu'da toplu ulaşıma korkunç zam! Ordu'da toplu ulaşıma korkunç zam!

070724 1 K

KOCAKOÇ AİLESİ'Nİ TAZİYEYE GİTTİ

Başkan Güler, İkizce ziyareti öncesinde de Çaybaşı ilçesine bağlı Çayır Mahallesi'nde selde hayatını kaybeden 83 yaşındaki Hatice Kocakoç'un ailesine taziyede bulundu, başsağlığı diledi.

070724 1H

YAĞIŞLAR YARIN DAHA DA ŞİDDETLENECEK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 'turuncu kod' uyarısı verilen Ordu için il genelinde alarma geçtikleri duyurdu. Başkan Güler, 615 personel ve 259 iş makinesi ile OBB ekiplerinin 7/24 sahada olduğunu paylaştı.

070724 1L

TURUNCU KOD UYARISI SADECE ORDU İÇİN

Samsun, Giresun, Trabzon, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Artvin, Kars, Ağrı, Muş, Bingöl ve Van'a 'sarı kod'lu uyarıda bulunurken, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde sadece Ordu için tüm ilçelere 'turuncu kod' alarmı verildi. Yağışlar 9 Temmuz'da bölgeyi terk edecek.

030724 6E

Editör: Haber Merkezi