Altınordu Belediyesi'nin AK Partili eski Başkanı Aşkın Tören tarafından yayalaştırma gerekçesiyle araç trafiğine kapatılan Okullar Caddesi, ALtınordu'nun yeni Belediye Başkanı CHP'li Ulaş Tepe tarafından yeniden trafiğe açıldı.

Sosyal medya hesabı X'ten paylaşımda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, "Seçim döneminde halkımızın en çok şikâyet ettiği ve bizim de göreve başladığımızda gerekli adımı atacağımızın sözünü verdiğimiz soruna neşteri vurarak, belediye hizmet binamızın yanında bulunan ve geçtiğimiz dönemde trafiğe kapatılan Okullar Caddesi'nde revizeler gerçekleştirerek yolu tekrar ulaşıma açtık" dedi.

240524 1C

Başkan Tepe, yolun tek yönlü olarak araç trafiğine açıldığını belirterek, bu uygulamanının Şahincili, Subaşı ve Yeni Mahalle üzerinden karayolu ve sahil hattına doğrudan erişim sağlanmasına imkan verdiklerini ve bölgedeki trafik yükünü azalttıklarını belirtti. 

"YAPIM MALİYETİ ÇIKARILMADI"

Uygulamanın öğrencilerin güvenliği açısından hiçbir risk taşımadığını dile getiren Başkan Tepe, "Gerçekleştirdiğimiz düzenlemeyle herhangi bir yapım maliyeti ortaya çıkarmadık. Yaya güvenliğini artırıcı birtakım önlemler aldık. Üstelik güzergâh boyunca peyzaj alanlarımızı yeniledik" dedi. 

Ordu'da otopark ücretlerine zam yapıldı Ordu'da otopark ücretlerine zam yapıldı

Editör: Haber Merkezi