Ordu'da sabah saatlerinde birçok ilin yanı sıra Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası yine karla buluştu. 2 bin rakımlı yaylada kar kalınlığı geçtiğimiz haftalarda 2 metreye yaklaşmıştı. 

Peki Ordu'nun yanı sıra başka hangi illere Nisan karı yağdı? İşte ayrıntılar...

OBB Başkanı Güler: "Maskeli Balo bitmiştir" OBB Başkanı Güler: "Maskeli Balo bitmiştir"

BOLU

Doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük ve Abant tabiat parklarında kar aralıklarla devam ediyor. Kent merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan Gölcük Tabiat Parkı'nda gece başlayan kar sürüyor. Tabiat parkında kar kalınlığı yer yer 5 santimetreye ulaştı. Parkta havaların ısınmasıyla açan çiçekler de kar altında kaldı. Günübirlik tatil için buraya gelenler, iskelenin üzerine çıkarak çektirdikleri fotoğraflarla manzarayı ölümsüzleştirdi. 

SİVAS

Ordu'nun Güney komşusu Sivas da Nisan karıyla tanıştı. Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde yüksek kesimlerde kar etkili oldu. Çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylası'nın bazı bölümleri beyaza büründü. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla devam etti. Bu arada Sivas'ta sıcaklık gece saatlerinde sıfırın altında 3 dereceye kadar düştü.

RİZE

Rize'de hava sıcaklıklarının düşmesiyle yüksek kesimlerde yağışı etkili oluyor. Kentte dün akşamdan itibaren Hemşin, Çamlıhemşin ve İkizdere ilçesinde 1000 rakımın üzerindeki bölgelerde aralıklarla kar yağışı sürüyor. İkizdere ilçesine bağlı Ovit Geçidi Tüneli'nin ulaşıma açık tutulması için Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Çamlıhemşin ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Ayder Yaylası ve Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içindeki yaylalar da beyaza büründü.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de hava sıcaklıklarının düşmesiyle yüksek kesimlere kar yağdı. Kentte dün akşam saatlerinde başlayan yağmur, gece yerini kara bıraktı. Kar yağışı sonrası şehir merkezindeki Kuşakkaya Dağı'nın zirvesi, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nin tepeleri ile yüksek rakımlı yaylalar beyaza büründü. Öte yandan kentte, hava sıcaklıklarının bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin ardından çiçek açan badem ve kayısı ağaçları da kar altında kaldı.

BAYBURT

Kentte dün akşam saatlerinde başlayan yağmur sabaha karşı kar yağışına dönüştü. Aralıklarla etkisini sürdüren kar, yüksek kesimler, çatılar ve araçların üzerini beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının sıfır seviyesine düştüğü kentte, yağışlı havanın devam etmesi bekleniyor.

TOKAT

Tokat il merkezi ile Niksar ilçesinde kar etkisini gösterdi. Tokat-Sivas kara yolu 1650 rakımlı Çamlıbel Geçidi'nde ekipler, yolun kar nedeniyle ulaşıma kapanmaması için küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Niksar ilçesine bağlı Çamiçi Yaylası'nda da kar yağdı. Kar ile yayla, beyaza büründü. Bölgede hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düştüğü öğrenildi.

BARTIN

Bartın'ın yüksek kesimlerinde gece saatlerinde başlayan kar, aralıklarla etkisini gösteriyor. Ulus ilçesine bağlı Soğucaksu, Balıcak, Şirinler, Elmacık ve Isırganlı köylerinde, kar kalınlığı yaklaşık 5 santimetreye ulaştı. Beyaz örtüyle kaplanan Ulus ilçesinin yüksek kesimlerinde güzel manzaralar oluştu.

KASTAMONU

Kastamonu'nun yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösteriyor. Kar yağışı ile kentin yüksek kesimleri beyaza büründü. Ilgaz Dağı Milli Parkı mevkisinde kar kalınlığı, 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışı, Kastamonu-Abana kara yolunun Yaralıgöz ve Isırganlık mevkileri ile Küre, Seydiler ve Devrekani ilçesinde de etkili oluyor.

Editör: TE Bilisim