İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamanın ardından Ordu'da gerçekleştirilen organize suç örgütü operesyonunun ayrıntılarını Ordu İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy sosyal medya hesabından paylaştı. 

Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın neticesinde operasyon için düğmeye basıldığını belirten Aksoy, Ordu merkezli Kocaeli, Antalya, Tekirdağ ve Ankara'da operasyon düzenlendiğini açıkladı. Aksoy, Ordu'nun Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda yaşları 17 ile 39 arasında değişen 12 kişi, diğer illerle birlikte toplam ele geçirilen şüpheli sayısının ise 30 olduğunu belirtti.

Altınordu, Fatsa ve Ünye'deki operasyonlarda 17 yaşındaki S.D., 21 yaşındaki Ş.Ş. ve E.Ç., 24 yaşındaki Ö.D., 26 yaşındaki A.R.K., 27 yaşındaki Y.C., 29 yaşındaki M.A.M., 30 yaşındaki Y.A. ve Ş.F.K., 35 yaşındaki K.Ç., 38 yaşındaki K.Ö. ile 39 yaşındaki E.Ö. isimli şahısların yakalanarak adli makamlara teslim edildi.  

DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı

Polis, şahısların evlerinde yaptığı aramalarda 1 adet AK-47 Kalaşnikof marka otomatik tüfek, 9 adet tabanca, 3 adet pompalı tüfek, 1 adet 7.62'lik mermi, 3 adet GPS takip cihazı, 1 adet uyuşturucu ticaretinde kullanılan hassas terazi ve yine uyuşturucu ticaretinde kullanılan kova düzeneği ele geçirdi. 

Ordu İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy gözaltına alınan şahıslar ile ilgili olarak, "Operasyonda iş insanlarını yağmalamak amacıyla tehdit ve silah zoruyla para istedikleri, örgütün, haksız para talebini kabul etmeyen iş insanlarına yönelik motosikletli tetikçileri kullanarak silahlı saldırı düzenledikleri, eğlence mekanlarını zorla ele geçirmek amacıyla işyeri sahiplerine ve çalışanlarına yönelik silahlı eylemler gerçekleştirdikleri tespit edilen organize suç örgütü üyesi 12 şüpheli yakalandı. 6 ay süren planlı-projeli çalışma boyunca ve gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde toplamda organize suç örgütü üyesi 30 şüpheli tutuklanmıştır. Suçta kibirlenenlere asla müsaade edilmeyerek, suç ve suçlularla mücadelemiz her alanda olduğu gibi organize suçlar kapsamında da kararlılıkla devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi