İYİ Parti'nin Ordu teşkilatlarında ardı ardına toplu istifalar yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'nin Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye teşkilatlarında 117 kişinin istifa ettiğinin açıklanmasının ardından bir toplu istifa haberi de, bu kez Kumru'dan geldi. İYİ Parti Kumru İlçe Başkanı Murat Ankara ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplam 103 partilinin istifa dilekçelerini İYİ Parti Genel Merkezi'ne gönderdiği öğrenildi. 

İYİ Parti Kumru İlçe Başkanı Murat Ankara, yönetim kurulu ve parti üyelerinden oluşan 103 kişi, AK Parti ve CHP'nin Kumru'da belediye başkan adayı çıkarmasının yanı sıra İYİ Parti'nin aday çıkarmamasına, partilerinden istifa ederek tepki gösterdi. İYİ Parti Kumru İlçe Başkanı Murat Ankara aday çıkarılmamasının ilçe ve seçmenlere ihanet saydıklarını söyledi.  

230224 1G Kumru.jpg

Kumru'da AK Parti mevcut Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva'yı yeniden aday göstermiş, Cumhuriyet Halk Partisi ise Kumru Belediye Başkan adayı olarak Şenol Özden ismini açıklamıştı.

GEÇEN HAFTA DA 117 KİŞİNİN İSTİFA ETMİŞTİ

İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı kurucu üyelerinden Vedat Karaman, beraberinde kalabalık bir partili grupla birlikte Altınordu ilçesi Sırrıpaşa Caddesi'nde basın toplantısı düzenlemiş ve "Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye'de 116 kişiyle birlikte İYİ Parti kurucu üyeliğinden istifa ediyorum" demişti. 

230224 1D Kumru.jpg

İYİ Partili iki isim arasında bu kez 'şaibeli para' tartışması İYİ Partili iki isim arasında bu kez 'şaibeli para' tartışması

İYİ PARTİ ORDU İL BAŞKANI DAHA ÖNCE SİNYALLERİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz 15 Şubat'ta basın açıklaması yapan İYİ Parti Ordu İl Başkanı Melikşah Murat Genç, Altınordu'daki istifa iddialarına ilişkin yapılan açıklamalar ve yaşanan sürecin algı operasyonları olduğuna dikkatleri çekerek, "Enver Bey'in gezdiğimiz ilçelerde gördüğü yoğun teveccühe zarar vermek isteyecek, ters algıya sebep olabilecek bazı açıklamalar olabilir. Bundan sonraki süreçte artarak da devam edecektir. Bu süreçten sonra her türlü zarar verici eylemlere hiçbir hemşerimizin inanmamasını, bu amaçla yapılan algı operasyonlarına da ilgi göstermemesini önemli rica ediyorum" demişti. 

YOZGAT'IN SORGUN İLÇESİNDEN DE 400 PARTİLİ İSTİFA ETTİ

Türkiye genelinde Genel Merkez yönetimine tepkiler de sürüyor. Ordu'dan sonra Yozgat'ın Sorgun ilçesinden de 400 partili toplu olarak istifa etti. İYİ Parti'nin Sorgun Siyasi İşler Başkanı Durak Kaya, ilçe teşkilatının gerekçe gösterilmeden görevden alınmasını gerekçe göstererek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplamda 400 partilinin İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. 

Editör: Haber Merkezi