Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarındaki Crocus Belediye Binası'nda geçtiğimiz 22 Mart akşamı gerçekleştirilen ve 3'ü çocuk toplam 139 kişinin hayatını kaybettiği hain terör saldırısının ardından içlerinde Ordu'nun da bulunduğu 30 ilde DEAŞ Operasyonu gerçekleştirildi. 

Türkiye genelinde Adıyaman, Antalya, Batman, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İstanbul, Hatay, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Sakarya, Şanlıurfa, Yalova ve Yozgat'ın yanı sıra Karadeniz Bölgesi'nde de Bolu, Samsun, Giresun, Tokat, Trabzon ve Ordu'da gercekleştirildi.

270324 3C

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda gözaltına alınan 147 kişinin terör örgütü DEAŞ içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüklerini, çatışma bölgelerinde silahlı faaliyet gösterdiklerdi ve terör örgütüne finans sağladıklarını duyurdu. 

Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak

Bakan Yerlikaya tarafından paylaşılan videoda Özel Harekat timleri tarafından Ordu'da gerçekleştirilen operasyonların kısa bir bölümüne de yer verildi. 'Bozdoğan-17' isminin verildiği eş zamanlı operasyonlara ilişkin Bakan Yerlikaya, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz, örgütsel döküman ve dijital materyalle el konuldu. Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi