"MERCEK-4" operasyonuyla 73 ilde 891 silah ele geçirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 3 günde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik 73 ilde yapılan "MERCEK-4" operasyonlarında 891 silahın ele geçirildiğini, 1127 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halkın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve bunlara silah temin edenlerin peşinde olduklarını bildirdi.

Bu kapsamda son 3 günde 73 ilde düzenlenen "MERCEK-4" operasyonlarında 697 ruhsatsız tabanca, 25 uzun namlulu tüfek, 54 kurusıkı tabanca, 115 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 891 silah ele geçirildiği bilgisini paylaşan Yerlikaya, 1127 şüphelinin de gözaltına alındığını belirtti.

İÇLERİNDE ORDU'DA VAR

Bakan Yerlikaya operasyonların gerçekleştirildiği illeri de sıraladı. Bu iller arasında Ordu başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi'nden Giresun, Samsun, Tokat, Trabzon, Çorum, Kastamonu, Rize, Amasya, Düzce, Karabük, Bartın, Bayburt, Bolu ve Gümüşhane de yer alıyor.

Ordu'daki operasyonlara ilişkin ele geçirilen silah miktarı veya gözaltılar hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak İstanbul'da 126 tabanca, 5 uzun namlulu silah ve 195 gözaltı, Ankara'da 30 tabahnca ve 52 gözaltı, İzmir'da 37 tabanca ve 45 gözaltı olayı gerçekleşti.

Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak Fındıkta ikinci bir fiyat açıklanmayacak

Bakan Yerlikaya, "Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı ve kahraman emniyetimizi tebrik ediyorum🇹. Aziz milletimiz mesterih olsun. Ruhsatsız silal temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi