Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, bazı isimler ve bazı partiler tarafından yapılan itirazların Yüksek Seçim Kurulu'ndan dönmesinin ardından mazbatasını aldı Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yeni dönem resmen başlamış oldu.

160424 2E

Ordu Adalet Sarayı'nda düzenlenen törenle mazbatasını alan Başkan Güler daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde törenle ikinci dönemine başlamış oldu. 

Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu için sevindiren haber

BAŞKAN GÜLER: "HERKES HAK ETTİĞİNİ ALACAK"

Ordu'nun çok önemli bir sınav verdiğini belirten Başkan Güler, yeni dönemde ve gelecek 5 yılda ekonomi ağırlıklı hizmetlere önem vereceklerini belirterek, "Burada amacımız merkezi ve ilçeleriyle gurur duyan bir il olmak. İkinci olarak da uyum içinde çeşitlilikle, özgür, huzur içinde bir şehir. Dedikodudan uzak, kavgadan uzak, gerilimsiz, herkesin sevgiyi büyüttüğü, tartışmanın olmadığı, intikam duygularının olmadığı bir ortam. Herkes hakettiğini alacak. Fırsat eşitliğini sağlayacağız. Türkiye'de Ordu yaşanabilir ilk 10 il arasında olacak. Ordu parmakla gösterilen bir şehir olacak" ifadelerini kullandı. 

160424 2D

BAŞKAN GÜLER: "MASKELİ BALO BİTMİŞTİR"

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde özellikle Ordu genelindeki seçimlerin verdiği mesajları iyi okuduklarını belirten Başkan Güler, "Biz bu seçimde çok mesajlar aldık. Bundan sonra da bunun gereğini yapacağız. Yaşam kalitesini geliştiren çalışmalar ile şehir ekonomisi üzerine çalışmalar yapacağız. Bunu yapacak çok güçlü bir kadromuz var. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 31 Mart günü uzunca bir süre Ordu'da yaşanan 'maskeli balo' bitmiştir. Bundan sonra hayatımız daha kolay olacak. Kimse rol yapmayacak, zaten kimsenin yemediğini de gösterdiniz" dedi.

"YÜKSEK SEÇİM KURULU ORDU KARARINI OY BİRLİĞİYLE FİRESİZ VERDİ" 

Başkan Güler açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: 

"Bağımsız yargı gözetiminde yapılan çalışmayla en son Yüksek Seçim Kurulu'nda da son nokta konulmuştur. Orada 6 tane Yargıtay üyesi, 5 tane Danıştay üyesinin oluşturduğu Yüksek Seçim Kurulu, hiç fire vermeden oy birliğiyle kararını vermiştir. Zaten bunu biliyorduk. Daha önce de ifade etmiştik, haklının acelesi yoktur. Bundan sonra daha temiz bir siyaset, daha temiz bir hayat Ordu'ya yakışır bir şekilde yaşanacak. Hayatımız bundan sonra çok güzel olacak, herkes bundan mesajını da alacak. İşimiz hiç kolay değil, Allah yardımcımız olsun."

Törenin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi'ndeki makamına ikinci 5 yılı için geçen Başkan Güler tebrikleri kabul etti.   

Editör: Haber Merkezi