Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı konusundaki belirsizlik hala devam ederken, Başkan adayları arasında ismi geçen CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'den Ordu ile ilgili bir paylaşım geldi.

İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti! İYİ Parti bir sandalye daha kaybetti!

Sosyal medya hesabı İnstagram'dan bir paylaşımda bulunan Sarıgül, memleketi Erzincan plakalı bir otomobilin yanında poz verdi, önemli bir karar arifesinde olduğunu söyledi.  

"BU CANLARI NASIL BIRAKAYIM" DEDİ 
ORDU'DA ADAYLIK KAPILARINI KAPATTI

Sarıgül, "Çok duyguluyum, çok heyecanlıyım. Önemli bir karar arifesindeyim. Bana bütün Türkiye'm gel diyorsunuz. Antep'im, Kocaeli'm, Denizli'm, hele hele, hele hele Ordu'm nasıl gelmek istiyorum, ama bir de bana sorun. Bu canları nasıl bırakayım?" ifadelerini kullandı. 

Sarıgül geçtiğimiz günlerde CHP'den Kocaeli adaylığı için de "Hiç tereddütsüz kabul ederim" ifadelerini kullanmıştı. 

ORDU'YA İLGİSİ ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NDAN GELİYOR

Erzincan'ın meşhur 'tulum' peyniri ile ünlü ilçesi İliç'in Güngören Köyü'nde doğan CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, özellikle 1994-2014 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Şişli'de yaşayan Ordulularla ayrı bir gönül bağı kurmuş, bu yüzden Ordu'yu da her zaman hayatının ayrı bir köşesinde tutmuştu. Sarıgül, 2013 yılı son çeyreğinde kurduğu Türkiye Değişim Hareketi oluşumunu 27 Ekim 2020'de siyasi partiye dönüştürmüş ve Türkiye Değişim Partisi'ni kurmuş, 23 Haziran 2023 tarihinde de partisini Cumhuriyet Halk Partisi ile birleştirdikten sonra Erzincan milletvekili olarak seçilmişti.   

Editör: Haber Merkezi