Adıyaman'da Yeni Mahalle Spor Salonu'nda 'AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, rakiplerinin 31 Mart gecesi acı bir tecrübe yaşacaklarını belirterek, "Millet, siyaseti kişisel ikbali için at pazarlığına çevirenlerle ülkeye hizmet için didinenleri ayıracak, kibir abidelerini siyasetten inşallah tasfiye edecektir" dedi.

21 yıllık iktidar ve 30 yıllık belediyecilik tecrübelerini harmanlayacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Belediyelerdeki 30 yıllık zengin tücrübemiz ile iktidardaki 21 yılı aşan müktesebatımızı harmanlayarak her açıdan kapsayıcı, pratik ve toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir yol haritası çıkardık. 31 Mart'ta milletimizin de onayını aldıktan sonra seçim beyannamemizi adım adım hayata geçireceğiz. 

Rıdvan Yalçın: "İzsiz'lerin yolu açık olsun" Rıdvan Yalçın: "İzsiz'lerin yolu açık olsun"

Elini vicdanına koyan her bir vatandaşımız şu gerçeği kabul ediyor. Belediyecilik konusunda AK Parti ve Cumhur İttifakı ile yarışabilecek hiç bir babayiğit yoktur. 

Hizmet ve eser siyasetinde bizimle aşık atabilecek henüz kimse çıkmadı. Bugüne kadar hep kendimizle yarıştık, kendi vizyonumuzu aşmaya çalıştık. Rakiplerimizin beceriksizliğinden, çapsızlığından ve işbilmezliğinden güç devşirenlerden asla olmadık. 

Şehirlerimize hep daha iyi, hep daha kaliteli hizmet götürmenin mücadelesini verdik. Siyaset ve toplum mühendisleri ile seçim kazanma hesabı yapmak yerine milletimizin gönlüne girerek sandıktan birinci çıkmaya gayret ettik. Bugün de aynı hassasiyetle hareket ediyoruz. Sözümüzü doğrudan millete söylüyoruz. 

Siyaseti basit toplama çıkarma işlemine indirgeyenler kazın ayağının hiç de öyle olmadığını 31 Mart gecesi acı bir tecrübeyle göreceklerdir. 

Millet, siyaseti kişisel ikbali için at pazarlığına çevirenlerle ülkeye hizmet için didinenleri ayıracak, iradesini tapulu mülkü gibi gören kibir abidelerini siyasetten inşallah tasfiye edecektir. Hakettikleri şekilde siyaset arşivinin tozlu raflarındaki yerlerini alacaklardır. Seçim zaferimiz şimdiden kutlu ve mübarek olsun. 

Editör: Haber Merkezi