TBMM'nin 23 Aralık 2023 günkü 44'ncü Birleşimi'nde görüşülen 2024 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi 11'nci maddesi üzerine MHP Grubu adına söz alarak kürsüye çıkan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, eli kanlı terör örgütüne çok sert tepki gösterdi.

İYİ Partili Yalçın'dan sosyal medyada ilginç istek İYİ Partili Yalçın'dan sosyal medyada ilginç istek

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde son 24 saat içerisinde 12 Türk askerini şehit eden terör örgütüne öfke kusan Şanlıtürk, konuşmasının başında "Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" diyerek sözlerine başladı.

"ÖLÜNÜZÜ DİRİNİZİ HER GÜN BİRİNİZİ BİR GÜN HEPİNİZİ" 

"Terörle mücadele, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam ettirilecektir" diyerek terör örgütü ve yandaşlarına ilişkin tepki dozajını iyice arttıran Şanlıtürk, "Hani hep söylüyoruz ya, ölünüzü, dirinizi; her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz olayla yüz yüze bırakacağız Allah'ın izniyle" ifadelerini kullandı. 

241223_5e_naci_sanlitürk

ÇATIŞMALARDA YARALANAN ORDULU GAZİNİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Şanlıtürk, daha sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (GATA) giderek şehit verdiğimiz çatışmada yaralanan Ordu Aybastılı Piyade Uzman Çavuş Enes Arpacı'nın ailesine geçmiş olsun ziyaretine gitti. Şanlıtürk, Piyade Uzman Çavuş Enes Arpacı'nın babası Olgun Arpacı'yla görüşerek "Rabbim acil şifalar versin. Tekraren çatışmada şehit olan vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, tüm yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

241223_5d_naci_sanlitürk

Editör: Haber Merkezi