MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Eli ve vicdanı kanlı Netanyahu ve yönetimi, işledikleri savaş suçlarından dolayı Lahey Adalet Divanında yargılanmalıdır." dedi.

CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı! CHP'li Mustafa Adıgüzel'in 'uçakta çay' isyanı!

"MERKEZİ YÖNETİMLE YEREL YÖNETİMLER TEK SES OLACAK"

Konuşmasının başlarında 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne ilişkin konuşan Bahçeli, "Hazırlık sürecini dolu dolu geçireceğiz, hiçbir şeyi şansa veya sürprize bırakmayacağız. Küresel sömürü çarkında öğütülen, emperyalizme öğün olan, bu suretle iktidara değil Türkiye'ye muhalefet eden partilere meydanın boş olmadığını hem öğreteceğiz hem de göstereceğiz. Ara sıra, keyfi yeterse, boş zamanlarında İstanbul'a uğrayan Büyükşehir Belediye Başkanını evine göndereceğiz. CHP ve HEDEP yönetimindeki diğer büyükşehir ve il belediyelerini cumhurun iradesiyle birleştireceğiz" ifadelerini kullandı. Merkezi Yönetimle yerel yönetimler tek ses, tek yürek olacak" ifadelerini kullandı.

"ANAYASA MAHKEMESİ KAPATILMALI VEYA YENİDEN YAPILANDIRILMALI"

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay 3.Ceza Dairesi arasında yetki polemiğine neden olan Can Atalay konusunu gündeme getiren Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi Başkanı zillet ittifakının yüksek yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bunu reddediyoruz, bu kişinin haddini ve hududunu çok açık şekilde aştığını düşünüyoruz. Mahkeme Başkanı objektifliğini ve tarafsızlığını kaybetmiş, Türkiye’nin yeni yönetim sistemiyle milli birlik ve kardeşliğine cephe almıştır. Geldiğimiz bu aşamada karşımıza iki seçenek çıkmaktadır: Ya Anayasa Mahkemesi kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Editör: Haber Merkezi