Yılmaz Özdil'den şok eden yorum!

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği acı kaza sonrası Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil'in yaptığı bir yorum izleyenleri şok etti, adeta kanını dondurdu!

İSTANBUL - Halk Tv'de 'Öğleden Sonra' isimli programa telefonla katılan Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil'in yaptığı yorum, izleyen herkesin kanını dondurdu. 
İşte Özdil'in o olay sözleri:

"Çocuklar, Tayyip Erdoğan'ın mitingine otobüslerle taşınan işçiler. Seçim mitinglerinde Manisa mitinginde, Akhisar mitinginde, hatta en son otobüslerle insan taşıdıkları İzmir mitingine de bu çocukları getirmişlerdi. Ceplerine para koyuyorlar, gelip 'En büyük Tayyip Erdoğan başka büyük yok' diye alkışlattırıyorlar bu öldürdükleri çocuklara. Dolayısıyla Başbakan şimdi bunların ölmesi çok normal falan diyor ee normal demek ki gerçekten. Bu Özgür Özel'in Meclis'teki daha önce yaptığı konuşmalara bakarsanız tutanaklarında, mesela Çalışma Bakanı'yla bir polemik olmmuştu bu Soma işçilerinin maden ocağında çalışmak yerine mitinglere götürülmesi baretleriyle beraber konusunda. Çalışma Bakanı da o zaman demişti ki, 'Ne var yani bir maden sahibinin herhangi bir partiyi sevmesi yasak mı' demişti. Dolayısıyla burada ben Başbakan'a ben katılıyorum. Yani bu olan biten gayet normaldir, hatta müstehaktır bile denilebilir."  

İşte o konuşma!..

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 13:48

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER