Vali Balkanlıoğlu'dan 10 Ocak mesajı

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu yayımladığı mesajında, gazetecilerin kamu yararına çalıştıklarını vurgulayarak, zor şartlar altında yapılan bir meslek olduğunu vurguladı.

Vali Balkanlıoğlu'dan 10 Ocak mesajı
ORDU - İşte Vali Balkanlıoğlu'nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajı: "Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamu yararına hizmet yapmakta olan gazeteci arkadaşlarımız, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. 

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. 

Gazete ve dergilerimizin, yerel televizyonlarımızın, radyolarımızın, internet yayıncılarının dizgicisinden muhabirine, köşe yazarından dağıtıcısına, program yapımcısından tasarımcısına dek tüm basın çalışanlarımızın, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimindeki paylarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini büyük bir özveriyle yerine getirerek, ilimizin kalkınmışlık düzeyine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan ve kamu hizmetlerinin yürütümünde önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini dilerim."

"İŞTE 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜN HİKAYESİ"

1961 Anayasası'nda gazeteciler lehine yer alan hükümlerden sonra "Çalışan Gazeteciler Bayramı" olarak kabul edilen, fakat 12 Mart 1971 askeri darbesinden sonra da bu hakların bir kısmının geri alınması üzerine bu gün, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü" olarak değiştirildi. 1971 yılından bugüne kadar da aynı isim adı altında her yıl kutlanmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 14:35

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER