Vali Balkanlıoğlu: “Basına çok önem veriyoruz“

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 24 Temmuz'da 'Basında sansürün kaldırılması'nın yıldönümü olarak kutlanan Gazetecilik ve Basın Bayramı dolayısıyla basın meslek kuruluşlarına ziyaretler düzenledi.

Vali Balkanlıoğlu: “Basına çok önem veriyoruz“
ORDU(ALTINORDU) - Vali Balkanlıoğlu'nun ilk durağı Ordu Gazeteciler Cemiyeti oldu. Ziyareti sırasında Cemiyet Başkanı Recep Aydın ve yönetimi tarafından karşılanan Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Gazeteci arkadaşlarımızın en büyük bayramı basın bayramı kutlanıyor. Geçmişte dergi, kitap, hatta filmler piyasaya sürülmeden önce yetkili komisyon tarafından incelendikten sonra yayınlanıyor,o zamanki yönetim mekanizmasında kimler varsa onları öven haberler kalıyormuş" diyerek, bugün basının daha iyi bir durumda olduğunu, haberlerin daha okunur hale geldiğini ve zevk alındığını ifade etti.

Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın da, 24 Temmuz'un gazeteciler açısından öneminin büyük olduğunu belirtti ve yerel basının ilin kalkınmasında yol gösteren en önemli kurumlardan biri olduğunu kaydetti. Aydın, "Anlamlı ziyaretiniz bizi son derece memnun etti" diyerek Vali İrfan Balkanlıoğlu'na teşekkür etti. Daha sonra sırasıyla Ordu Radyo ve Televizyon Gazeteciler Derneği ve 19 Eylül Gazeteciler Derneği'ni ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, "Valilik olarak basına çok önem veriyoruz. Valilik Basın Birimimiz, her gün yayınlanan gazeteleri özenle takip ediyor. Gerek sizin yayınladığınız günlük gazeteleri, gerek televizyon haberleri veya programlar gerekse internet medyasını tarıyolar. Kamu hizmetleriyle ilgili olumsuz bir şey varsa onları önümüze metin olarak koyuyorlar. Bizde ilgili kurumlara, o işin sorumlularına gönderiyor, takip ediyoruz. Yaptığınız haberler, eleştiriler boşa gitmiyor. Siz kamu adına hizmet yapıyorsunuz. Bir yerde ters giden, yanlış olan, milletin görmediği, gizlemeye çalıştığı bir şey varsa bunları doğal olarak yayınladığınızda kamuoyu bundan haberdar oluyor. Bizlerde ilgileniyoruz" şeklinde konuştu. 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen de yaptığı açıklamada, basında sansürün kaldırılması kadar, basında etiği de çok önemsiyoruz. Hiçbir özgürlük sınırlı değil. Bir başkasının özgürlüğüne dokunmadığınız sürece. Etik ölçüler içinde bunu kullanmaktan yanayız" diyerek, Vali İrfan Balkanlıoğlu'na teşekkür etti. Vali İrfan Balkanlıoğlu son olarak Ordu İnternet Gazetecileri Medya İletişim ve Bilişim Derneği'ni ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 02:01

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER