Başkan Tekintaş'tan 10 Ocak kutlaması

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada gazeteciliğin çağın en dinamik mesleklerinden biri olduğunu söyledi.

Başkan Tekintaş'tan 10 Ocak kutlaması

Başkan Engin Tekintaş'ın mesajı şu şekilde:

"Çağın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak sorumluluk duygusu içinde toplumu gelişen olaylar karşısında bilgilendirmektedir. 

İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. 

Demokratik kültürümüzün en önemli unsurlarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizde çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER