Basın Bayramı'nda iftar buluşması

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı dolayısıyla düzenlediği iftar programında Ordu basınıyla bir araya geldi.

Basın Bayramı'nda iftar buluşması
(ORDU)ALTINORDU - Türk basınında ilk sansürün 10 Mayıs 1876'da uygulanmasının ardından, 24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet yürürlüğe girdikten sonra bu uygulamaya son verilmesi nedeniyle kutlanan 'basında sansürün kaldırılması' günü dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi iftar programı düzenledi. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Yılmaz, Türkiye İletişim ve Medya Derneği Genel Başkanı Şakir Gürel, İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Çetin Oranlı, Ordu Barosu Başkanı Oktay Çanak, belediye yetkilileri ve çok sayıda gazeteci katıldı. 

"HER SABAH GAZETELERİ VE MEDYAYI TAKİP EDERİM"

İftar yemeğinin ardından konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gazetecilerin çalışma şartlarını ve içinde bulundukları durumu çok iyi bildiğini söyledi. Yılmaz, "Sizlerin hangi şartlarda çalıştığını, çalışma şartlarınızın ne olduğunu, hakikaten bir emek mücadelesi verdiğinizin farkındayım. Ben Belediyeye sabah geldiğimde yaptığım ilk iş Ordu gazetelerini ve internet medyasını takip etmektir. Gazetecilerin sorununu kendi sorunumuz gibi algıladığımızı bilmenizi isterim" diye konuştu. 

"BASINIMIZ İÇİN TÜM GAYRETİ GÖSTERİRİZ"

Ordu'da ve Ordu'yla ilgili o gün Türkiye'de ele alınan tüm haber, yazı ve makaleleri takip ederek okuduğunu söyleyen Yılmaz, "Bu açıdan buradaki siz saygıdeğer basın mensuplarımızın ve gazetelerin köşesindeki Orduyla alakalı, Büyükşehirle alakalı, şahsımızla alakalı ya da süreçle alakalı hangi konu varsa biliniz ki, biz onu o gün okuruz, yeri geldiğinde müdahale ederiz, yeri geldiğinde o yazıyla ilgili yapılması gereken işlemler varsa takip ederiz." dedi. 

Ordu'da yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili bilgiler de veren Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Bizler Büyükşehir olarak artık geri kalmış yerel hizmetler konusunda, bazı yatırımlarda geri kalmış Ordu'yu , Büyükşehir'le birlikte, yani 30 Mart tarihiyle birlikte Türkiye de parmakla gösterilen vizyon bir büyükşehir yapma konusunda çalışacağız, bu yolda da gayretliyiz. İrademiz bu anlamda en güçlü iradelerden bir tanesi" dedi. Başkan Enver Yılmaz, iftar yemeğinin ardından tüm masaları gezerek gazetecilerle bir süre sohbet etti.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 01:50

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER