Artı 1 Tv'de direniş başladı!

Kısa bir süre önce televizyon yönetimini devralan ve Can Dündar'ın başında bulunduğu Artı 1 Tv'de aylardır maaşlarını alamayan çalışanlar sonunda isyan bayrağını açtı.

Artı 1 Tv'de direniş başladı!

İSTANBUL - Artı 1 Tv'de özellikle geçtiğimiz Ekim ayından itibaren yaşanan ekonomik sıkıntı, sonunda çalışanları isyan ettirdi. Artı Bir Tv çalışanları, seslerini duyurmak için bir de twitter adresi açtı. Aynı adresten, önce Yavuz Oğhan, Mirgün Cabas ve Can Dündar'ın canlı yayınlara çıkmadıkları açıklanırken, bugün de Can Dündar'ın yayına çıktığı, Mirgün Cabas ve Yavuz Oğhan'ın ekrana çıkmadığı açıklanarak kendilerine teşekkür edildi.

@artibirdirenis adlı Twitter hesabından yapılan açıklamada aylardır maaşların ödenmediğine dikkat çekilirken kanal yönetiminden de bu konuda bir açıklama yapılmadığı belirtildi. Açıklamada  "Ev kirasını, faturalarını ödeyemeyen arkadaşlarımız var! İşe gelebilmek için eşten dosttan borç alan arkadaşlarımız var! Çocuğuna okul harçlığı veremeyen arkadaşlarımız var! Biriken maaşlarımızı almadan kepenk indirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bundan böyle bizi yalanlarla oyalamanıza müsaade etmeyeceğiz" denildi.

Çalışanlar, @artıbirdirenis Twitter adresinin yanında bir de #artıbirDİRENİŞ hashtag'ı açtılar.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER