Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.42'de Marmara Denizi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinin 4,73 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 8,98 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Öte yandan aynı yerde saat 10.45'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

041223_1c_deprem

AFAD verilerine göre depremin tam merkez üssü verilen koordinatlara göre Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye (Zeytinbağı) ve Kumyaka mahalleleri ile Yalova'nın Armutlu ilçesine bağlı Fıstıklı arasındaki bölge olarak görüldü. 

Sarsıntı Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Edirne, Kırıkkale ve Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi.

BAKAN YERLİKAYA: "TÜM EKİPLER BÖLGEDE"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Marmara Denizi Gemlik Körfezi'ndeki depremin ardından başta AFAD olmak üzere ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edildiğini bildirdi.

DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5,1 büyüklüğündeki depremlerin ardından gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

"Başta AFAD olmak üzere ilgili kurumların tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir." bilgisini veren Yerlikaya, depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini sundu.

Yerlikaya, "Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi